Burdur şehir merkezinde geride bıraktığımız Ramazan Bayramı sonrasının ilk gününde yerel gündem ‘ağaç, ağaç kesme’ tartışmalarıyla başladı.

Burdur Belediyesi’nin yeni meydan düzenlemesi kapsamında belediye ekiplerinin Cumhuriyet Parkı girişindeki 2 ağacı hastalıklı olduğu gerekçesiyle kesmesi AK Partililerin tepkisine neden oldu.

AK Partililer daha önce AK Partili Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya döneminde CHP’lilerin bu tarz ağaç kesme uygulamaları karşısında ortalığı ayağa kaldırarak büyük gürültüler kopardığını hatırlatıp, “CHP’lilerin şimdi niye suskun kaldığı” eleştirisinde bulundu.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi dün Cumhuriyet Parkı önünde yaptığı basın açıklamasında ağaç tepkisini dile getirdi. Mengi, “Hatırlarsanız 2013 yılında Gezi olaylarında CHP’liler ve terör örgütleri gezi parkında bir ağacı bahane edip bütün Türkiye de ortalığı yangın yerine çevirip, ülkemizin huzurunu kaçırmak ve hükümeti devirme planları içine girmişlerdi. Şimdi burada Cumhuriyet Meydanındayız, CHP’li Burdur Belediyesi Cumhuriyet Meydanında basit bir kaldırım düzenlemesini 1 yıl oldu hala bir türlü bitirememiştir. Yaparken de birçok ağacı kesmiş ve ortadan kaldırmışlardır. Bugünde yine birçok ağacı görüldüğü üzere CHP’li belediye kesmiştir. Ne gariptir ki kendilerine gelince Maalesef CHP milletvekili ve teşkilatı 3 Maymunu oynamaktadırlar.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi açıklamasında şunları söyledi;

“Hatırlarsanız 2013 yılında Gezi olaylarında CHP’liler ve terör örgütleri gezi parkında bir ağacı bahane edip bütün Türkiye de ortalığı yangın yerine çevirip, ülkemizin huzurunu kaçırmak ve hükümeti devirme planları içine girmişlerdi. Ama milletimiz bu oyunu görmüş ve asla bu tarz girişimlere prim vermemiş ve her seçimde gerekli cevabı demokratik yolla vermiştir. Burdur’umuzda da 2013 yılında Gazi caddemizde AK partili belediyemiz tarafından Gazi caddesi kaldırım düzenlemesi yapılırken bir ağaç yüzünden şimdiki CHP Milletvekili Mehmet Göker Gazi caddesinde ortalığı birbirine katmış, AK Partili belediye başkanımız ile partililerimizin üzerine yürümüş, huzur kenti Burdur’umuzun huzurunu kaçırmak istemiş ve siyasi rant devşirmek istemişti.

“CHP zihniyeti, Hastane inşaatı şantiyemizi basarak yine ağaçları bahane etmiş ve ortalığı birbirine katmak istemişlerdi”

Aynı CHP zihniyeti; vekiliyle, il başkanıyla, CHP’li belediye başkanıyla Hastane inşaatı şantiyemizi basarak yine ağaçları bahane etmiş ve ortalığı birbirine katmak istemişlerdi. Burdur Kamuoyunun kendilerine gösterdiği tepki nedeniyle Kentimizin huzurunu bozamamışlar ve geri adım atmak zorunda kalmışlardı. Bununla da yetinmemişler Burdur Salda gölümüzün etrafına yıllarca CHP’li İlçe Belediyesi çullanmış ve pislikten geçinmeyen Salda gölü Cumhurbaşkanımız tarafından Özel Çevre Koruma alanı ilanı talimatı verilerek ÖÇK alanına alınmış ve herkesin temiz bir şekilde faydalanması için Millet Bahçesi projemizi gerçekleştirmiştir. Fakat; kendi rantları ellerinden gittiği için CHP’liler aylarca eylem yapmış ama bütün milletimizin temiz bir şekilde faydalandığı bir proje ortaya çıkınca yine mahcup olmuşlardı.

“CHP’li Belediye bugün birçok ağacı kesmiştir”

Şimdi burada Cumhuriyet Meydanındayız, CHP’li Burdur Belediyesi Cumhuriyet Meydanında basit bir kaldırım düzenlemesini 1 yıl oldu hala bir türlü bitirememiştir. Yaparken de birçok ağacı kesmiş ve ortadan kaldırmışlardır. Bugünde yine birçok ağacı görüldüğü üzere CHP’li belediye kesmiştir. Ne gariptir ki kendilerine gelince Maalesef CHP milletvekili ve teşkilatı 3 Maymunu oynamaktadırlar. Ne görüyorlar ne duyuyorlar ve ne de söyleyebiliyorlar. Buradan CHPli Milletvekili Mehmet Göker’e çağrı yapıyoruz; bir ağaç için yaptığınız bütün eylemleri hatırlatır ve burada yapılan ağaç katliamı için eylem yapmaya Cumhuriyet Meydanına davet ediyoruz ve kendinizi zincirle ağaca bağlamanızı bekliyoruz.”