Burdur’da 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesi AK Parti ve MHP İl Teşkilatları, Cumhur İttifakı’nın devam edeceğini duyurdu. AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Şimşek’in, MHP tarafından da destekleneceği açıklandı.

AK Parti ve MHP İl Teşkilatları, ortak bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, ülkenin bekasını korumak için kurulan Cumhur İttifakı’nın, yerel seçimlerde de güçlü bir şekilde sürdürüleceği vurgulandı. Açıklamada,

“Bu birlik ve dayanışma anlayışı, kadim şehrimiz Burdur’da da aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. AK Parti Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Şimşek’in, Cumhur İttifakı çatısı altında yer alacak olması, kader birliği yaptığımız bu örnek dayanışmanın somuttaki en güzel ifadesidir.” denildi.

WhatsApp Image 2024-01-22 at 13.06.00

AK Parti ve MHP İl Teşkilatları, Burdur’un geleceği için tam bir uyum içinde çalışacaklarını, şehri daha aydınlık yarınlara taşımak için kararlılıkla ilerleyeceklerini belirtti. Açıklamada,

“Burdur’un geleceği için birlikte çalışarak elde edeceğimiz başarılar, aslen Burdur’un ortak aklının ve sağ duyusunun da bir başarısı olacaktır. GENELDEN YERELE BİRLİK, ÜLKEDE YÖNETİMDE DİRLİK düsturuyla, birliğin gücüyle Burdurumuzu GERÇEK BELEDİYECİLİKLE buluşturmak için var gücümüzle çalışacağız.”

ifadeleri kullanıldı.

WhatsApp Image 2024-01-22 at 13.06.00 (1)

Burdur’da AK Parti ve MHP arasında yapılan ittifak, 30 büyükşehirde anlaşmaya varılan Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak görülüyor. AK Parti ve MHP, 30 büyükşehirde işbirliği yapacaklarını, bunlardan Mersin ve Manisa’da MHP adaylarının, diğer 28 büyükşehirde ise AK Parti adaylarının destekleneceğini açıklamıştı.

AK Parti ve MHP İl Teşkilatlarının ortak yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

"Ülkemizin zorlu dönemlerinde devletimizin bekasını korumak adına ortaya konan Cumhur İttifakı ruhu, 31 Mart'ta gerçekleşecek mahalli idareler genel seçimlerinde daha da güçlenerek devam edecektir. Bu birlik ve dayanışma anlayışı, kadim şehrimiz Burdur'da da aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.

AK Parti Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Şimşek'in, Cumhur İttifakı çatısı altında yer alacak olması, kader birliği yaptığımız bu örnek dayanışmanın somuttaki en güzel ifadesidir. Bu vesileyle, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin Burdur teşkilatları olarak, şahsi siyasi çıkarların ötesinde sadece "Burdur'un geleceği" için tam bir uyum içinde çalışacağımızı bir kez daha vurgularız.

Burdur Cumhur İttifakı olarak, birbirimize duyduğumuz güvenle ve ortak hedefler doğrultusunda, şehrimizin daha aydınlık yarınlara ulaşması için kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz. Burdur'un geleceği için birlikte çalışarak elde edeceğimiz başarılar, aslen Burdur’un ortak aklının ve sağ duyusunun da bir başarısı olacaktır.

GENELDEN YERELE BİRLİK, ÜLKEDE YÖNETİMDE DİRLİK düsturuyla, birliğin gücüyle Burdurumuzu GERÇEK BELEDİYECİLİKLE buluşturmak için var gücümüzle çalışacağız."

Kaynak: HABER MERKEZİ