Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü ve Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü iş birliğiyle Türkiye’de ilk kez öğrenciler arasında “Afet ve İtfaiye Oyunları” etkinliği düzenlendi.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen “Afet ve İtfaiye Oyunları” yaklaşık 250 öğrencinin katılımıyla MAKÜ İstiklal Stadyumunda gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikle Sivil Savunma, İtfaiyecilik, Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencileri arasında gerçekleştirilen yarışmalarla eğitimlerinin eğlenceli hale gelmesi amaçlanıyor.

Etkinliğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Denge tahtasında dar alanda yürüme, merdivenle engel atlama, güç-kondisyon, ağırlık çekme, yüksek engel atlama, enkazdan sedye taşınımı, engel geçip yangına müdahale etme gibi yarışmaların yer aldığı etkinlikte ilk 3’e giren takımlara ödül kupası, başarı belgesi ve madalyaları Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu ve Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mümin Polat tarafından verildi.  Ayrıca yarışmalara katılan tüm öğrencilere de katılım belgesi verildi.

Afet ve İtfaiye Oyunları’nda konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “24 takımla uzunca süredir arkadaşlarımız hazırlanıyor. Birkaç gün önce İtfaiye Müdürlüğümüzde izledim çok azimli çok hırslı ekip ruhu ile hazırlanan ekipleri gördüm. Bugün finalleri yerinde izledim. Gerçekten gurur duydum Öncelikle Belediyemizin itfaiye Personeline müdür arkadaşımıza, akademisyenlerimize, kıymetli hocalarımıza, Rektörümüze ve yönetimine ayrıca siz gençlerimize en büyük teşekkürü sizlere ediyorum. İyi ki varsınız.” diye konuştu.