Yerel seçimler yaklaşırken Burdur'da siyasi partilerde de hareketlilik başladı. Bu hareketlilik hem siyasi partiler içinde, hem de halk arasında etki göstermeye başlarken aday adaylığı ile ilgili başvuru süreçleri de hız kazanıyor. Geçtiğimiz günlerde Burdur AK Parti'den merkezde iki isim, Çeltikçi ilçesinde de bir isim aday adaylığını ve Bucak ilçesinde de bir isim aday adaylığını duyurmuştu. 

Burdur'da belediye başkanlığı için aday adaylığı konusunda resmi başvuru süreci ise 22 Kasım Çarşamba günü son buluyor.  AK Parti Burdur İl Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre resmi başvuru süreci devam ederken henüz başvuru yapmamış aday adaylarının da başvurusu ivedilikle bekleniyor. Bununla birlikte ilçelerden aday adaylığını açıklayan isimler hem bulunudğu ilçeden başvuru yapabilirken diledikleri takdirde hem de Burdur merkezden başvurularını gereçekleştirebilecekler.

Burdur AK Parti'den yapılan açıklamada, "Herkese mutlu ve sağlıklı bir hafta diliyorum. Bu hafta genel merkezden gün uzatması gelmezse. Çarşamba aday adaylık başvuruları için son gün. İl başkanlığımızda başvuru yapacak olan isimleri atıyorum. İlerleyen saatler yada günlerde değişiklik olursa buradan güncelleme yapacağım. Şu anda bize bilgi verilen 

Çarşamba günü 

12:00 Fatıma Küçükkaplan (Merkez)

13:00 İsmail Asan (Kemer)

14:00 Mehmet Şimşek(Merkez)

15:00 Hasan Altay (Çeltikçi)  isimleri mevcuttur. Tüm basın mensuplarımız belirtilen saatlerde davetlidir."ifadeleri yer aldı.