AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur İlindeki okulların deprem güçlendirmesi için ödenek ayrılması ile ilgili açıklamada bulundular.

“57 EĞİTİM KURUMUNUN GÜÇLENDİRMESİ YAPILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR”

57 eğitim binasının yönetmelik doğrultusunda İl Özel İdaresince revize çalışmalarının devam ettiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Burdur İlimiz genelinde güçlendirme kapsamına alınan 57 adet eğitim binasının 2019 yılı Afet Bölgelerinde Yapılacak Yapılar Hakkındaki Yönetmelik doğrultusunda İl Özel İdaremiz tarafından revize çalışmalarına başlanıldı. Bu kapsamda 3 eğitim binasının güçlendirme onarım ihalesi ve yer teslimi yapılarak, 8 adet binanın proje revizesi hazırlandı. Yine 38 adet binanın proje revize ihalesi yapılarak, 8 adet binanın proje revize ihalesinin yapılması için çalışmalar devam etmektedir. Söz konusu çalışmaların biran önce tamamlanarak binaların güçlendirmelerinin en kısa sürede gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.” ifadelerine yer verdiler.
“GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI İÇİN 2020 – 2021 TOPLAM ÖDENEĞİ 101.000.000 TL”
Güçlendirme çalışmalarının yapılması İçin gereken ödeneğin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ayrıldığını belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Milli Eğitim Bakanlığımızca eğitim binalarının güçlendirme çalışmaları için İlimize yapmış olduğumuz görüşmelerle 2020 yılında 6.000.000,00 TL ödenek tahsis edilmişti, yine bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında 2021 yılı için ise 95.000.000,00 TL ödenek tahsisin sağlandı. Bu ödeneklerin Burdur’umuza gönderilmesinde ve eğitim yatırımlarının kazandırılması noktasında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Milli Eğitim Bakanımız Sn. Prof. Dr Ziya Selçuk’a, Bakan Yardımcılarımıza, İlgili Genel Müdür ve Daire Başkanlarımıza teşekkür ederiz. Dediler.