Burdur’da 2022-2023 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla karne töreni düzenlendi. 43 bin 41 öğrenci karnelerini alarak ara tatile girdi.

Burdur il genelinde resmi ve özel 259 okulda 3 bin 643 öğretmen ve 43 bin 41 öğrenci ara tatile girdi.

Eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanması dolayısıyla Burdur merkez USO İlkokulunda düzenlenen törene Vali Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Engin Hatipoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram, Sendika Başkanları, MHP İl Başkanı Gültekin Oktay ile öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından USO İlkokulu’nda düzenlenen programda öğrenciler tarafından dans gösterisi sunuldu ve Bayrak Şiiri okundu.

Programın devamında 1. Sınıfları ziyaret eden Vali Arslantaş, protokol üyeleri ve öğretmenler ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı.

Öğrencilere yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiyesinde bulunan Vali Arslantaş, tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller diledi.

Halk Eğitim Merkezi tarafından okul içerisindeki kurslarda müzik eğitimi alan öğrencilerin müzik dinletisi ile devam eden programın son bölümünde Vali Arslantaş bir araya geldiği öğretmenlerle toplantı yaparak, geride bırakılan yarıyılı değerlendirerek, sohbet etti.

Birinci sınıf öğrencilerine karnelerini veren Vali Arslantaş “Dört aylık bir maraton sonunda hak ettiğinize ulaştık. Hepinizin karneleri çok güzel. Okumayı yazmayı herkes öğrenmiş ama bunda en büyük pay sahibi anneler. Ben onları özellikle tebrik ediyorum. Öğretmenlerinizi tebrik ediyorum. Çocuklar sizlere de iyi tatiller diliyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman ise; “Çalıştınız, yoruldunuz, okumayı yazmayı öğrendiniz. Şimdi oyun, dinlenme ve okuma zamanı. Hepinize iyi tatiller” diye konuştu.

MUHAMMET FATİH BAŞCI