Burdur’da 4 köy Covid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Merkeze bağlı Kozluca ve Karaçal Köyleri ile Yeşilova İlçesi’ne bağlı Büyükyaka Köyü ve Gölhisar İlçesi’ne bağlı Çamköy Köyü çok sayıda pozitif vakaya rastlanması sonucu karantinaya alıdı.

Yeşilova Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada ” İlçemiz Büyükyaka Köyünde Covid-19 vaka sayısının artması, buna bağlı olarak temaslı sayısındaki ciddi artış sebebiyle ; Büyükyaka Köyümüze giriş ve çıkışların sınırlandırılması ihtiyacını doğurmuştur. 31/10/2020 tarih ve  131 sayılı İlçe Hıfzıssıhha kurul kararı ile 31/10/2020 saat 23:59’dan itibaren köy karantinası başlamıştır. Saygıyla duyurulur” denildi.

Burdur Merkez Kozluca Köyü’nde 10, Karaçal Köyünde ise 11 pozitif Covid-19 vakası ve çok sayıda temaslı olması nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 14 gün karantinaya karantinaya alındı.

Gölhisar İlçesi’ne bağlı Çamköy Köyü’de 9 pozitif Covid-19 vakası ve çok sayıda temaslı kişi bulunması nedeniyle İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile 14 gün karantinaya alındı. Köylerin giriş çıkışları Jandarma ekipleri tarafından araç trafiğine kapatıldı.