AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Burdur’daki Kamu Hastanelerine tıbbı cihaz desteği verildiğini açıkladı.

“TANI VE TEDAVİ HİZMET SUNUM KALİTESİNİ ARTTIRMAYA YÖNELİK CİHAZ DESTEĞİ YAPILDI”

Burdur’da Sağlık Hizmetlerinin daha iyi sunulması için hekimlerin istekleri ve talepleri doğrultusunda yeni cihazların kazandırıldığını belirten AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur İlimizde faaliyet gösteren kamu hastanelerimizin tanı ve tedavi hizmet sunum kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda, uzman hekimlerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda hastanelerimizin tıbbi cihaz sayısını, niteliğini ve çeşitliliğini arttırmak için Burdur İl Sağlık Müdürlüğümüzün bakanlığımıza talepte bulunduğu tıbbı cihaz talepleri ile ilgili yaptığımız görüşmeler neticesinde 33 adet yeni tıbbı cihazın alımı gerçekleştirildi. Kazandırılan bu cihazlar Burdur Devlet Hastanemize Dijital Röntgen (Seyyar) – Üst Düzey 1 Adet, Diyaliz Cihazı 3 Adet, Monitör (hasta başı) 10 Adet, Monitör (Merkezi) 1 Adet, Monitör (Yoğun bakım) 11 Adet, USG Cihazı (Renkli Doppler) – Üst Düzey 1 Adet, Ventilatör (Transport) 1 Adet, Yag Lazer Cihazı (Holmium) 1 Adet, Bucak Devlet Hastanemize EEG Cihazı – 32 Kanal 1 Adet, USG Cihazı (Renkli Doppler) 1 Adet ve Gölhisar Devlet Hastanemize Diyaliz Cihazı 2 kazandırıldı. Burdurlu hemşehrilerimizin Dünya standartlarında son teknoloji tıbbi cihaz ve ekipmanla sağlık hizmeti sunumu noktasında yapılan çalışmalardan bir kısmı neticelenmiş olup; 2021 yılı Merkezi alım kapsamında ihale süreci tanımlanan hepsi son teknoloji 33 adet tıbbi cihaz İlimize kazandırılmıştır.” ifadelerine yer verdiler.

“BURDUR’DA SAĞLIK HİZMETİNİN EN İYİ ŞEKİLDE VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Burdur İlinde Sağlık Hizmetinin en iyi şekilde verilmesi için çalışmalarına devam edeceklerini belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Burdur’umuz Sağlık Hizmetlerinden hak ettiği payı almaya devam edecektir. Gerek bina gerekse ekipman eksiklikleri ile ilgili Bakanlığımızla sürekli görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Burdur’umuza Sağlık Yatırımlarımızda büyük katkı sunan Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’ya, Bakan Yardımcılarımıza, Burdur Valimiz Ali Arslantaş’a, Genel Müdürlerimize, Burdur İl Sağlık Müdürümüz Sırrı Şenbayram’a, Sağlık İl Müdürlüğü Başkanlarımıza ve Sağlık Camiamıza teşekkür ederiz. Burdur’umuzda Sağlık Hizmetlerinin en iyi şekilde verilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”dediler.