EkonomiİlçeManşetBURDUR’DA 2019 YILINDA KAMU YATIRIMLARINA; 392 MİLYON TL HARCANDI

8 ay ago

Vali Hasan Şıldak başkanlığında önceki gün Müze Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan yeni yılın ilk koordinasyon toplantısında ilimizdeki kamu yatırımları geniş bir şekilde ele alınırken, geride bıraktığımız 2019 yılı içersinde Burdur’da gerçekleşen kamu yatırımlarının tutarları da kamuoyu ile paylaşıldı.

Koordinasyon ve içeriğe ilişkin, iş birliği noktasında sorun yaşanan hususlar ve taleplerin görüşüldüğü toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Şıldak şunları söyledi;

“2020 yılının ilk toplantısını birinci dönem toplantısını gerçekleştiriyoruz. Dolayısıyla rakamsal olarak verilerde küçük rakamlar görebiliriz. Sene başındayız 2020 yılı Bakanlık programları henüz yeni belli oluyor. Bizim de bir önceki dönemden yaptığımız hazırlıklar çerçevesinde 2020 yılını 2019’da da olduğu gibi dolu dolu geçireceğimizi ümit ediyoruz.

Birinci dönem toplantımızda 2019 yılında İlimizde yürütülen yatırımlara ilişkin rakamlara baktığımızda 282 projenin toplam bedelinin 5 Milyar 927 Milyon 912 Bin TL civarında olduğunu ve önceki yıllarda harcanmış olan rakamın ise 490 Milyon civarında olduğunu 282 projeye ayrılan ödenek miktarının 442 Milyon TL’ nin biraz üzerinde bir rakama tekabül ettiğini ve geçtiğimiz yıl bu ödeneğin 392 Milyon TL’nin harcanmış olarak gerçekleşme oranının yüzde 89 olarak gerçekleştiğini görmekteyiz.

Yerel yönetimlerde ise 42 proje arasında proje bedellerinin toplamı yaklaşık 100 Milyon TL bunun da önceki yıllarda 9 Milyon 900 Bin TL yani 10 Milyon TL‘nin harcanmış olduğunu ve bütün bu 42 projeye 89 Milyon civarında bir ödenek ayrıldı yıl içerisinde bunun da 62 Milyon TL’nin harcanmış olduğunu görmekteyiz.  Bu vesileyle ifade ettiğimiz gibi 2020 yılında bu rakamların ve oranların çok daha üzerinde görmeyi temenni ediyoruz.” dedi.

Vali Hasan Şıldak’ın konuşmasının ardından MAKÜ, İl Özel İdaresi, Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü, DSİ 18. Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü,  6. Bölge Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Devlet Demir Yolları 7. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 7. Bölge Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, İller Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Kadastro Müdürlüğü sunumlarını gerçekleştirdi.

Yapılan sunumlarından ardından birinci il koordinasyon toplantısı sona erdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive