EkonomiGündemManşetBURDUR’DA 2014 VERGİ ŞAMPİYONLARI

5 sene ago

Burdur Deftardarlığı ilimizin 2014 yılı Kurumlar ve Gelir Vergileri rekortmenlerini açıkladı. Kurumlar Vergisi’nde ilk on’da 7 firma Bucak’tan, Gelir Vergisi’nde 6’ıncı isim Çin’li

Burdur Defterdarlığı ilimizin 2014 yılı vergi rekortmenlerini açıkladı. Burdur’da Kurumlar Vergisi ve Gelir Vergisi’nde en çok vergi ödeyen ilk on mükellef kamuoyuna açıklandı.

Bu yıl gelir vergisinde Türkiye sıralamasında 13’üncü sırada yer alan Adem Sak, Burdur’da gelir vergisinde birinci sırada yer alırken, Kurumlar Vergisinde ise Bucak’ta faaliyet gösteder Demir Mad. Çim. Haz. Bet. İnş. Nak.San ve Tic. AŞ birinci sırada bulunuyor.

Son açıklanan vergi rekortmenleri listesi ilimizin en büyük ilçesi Bucak’ın sanayi’de ne denli geliştiğini de ortaya koyuyor. Kurumlar Vergisi sıralamasında ilk on firmanın 7’si Bucak’lı, Bucak Vergi Dairesine kayıtlı.Bu yıl ilimizdeki vergi rekortmenlerinde öne çıkan bir husus da; gelir vergisi sıralamasında altıncı sırada Çin’li bir ismin bulunması.Burdur’da son yılların en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan mermercilik’te, bilindiği gibi Çin, en büyük pazar… Burdur Beji’ni blok olarak alan Çin’liler son yıllarda mermeri ithal etmekle kalmayıp, Burdur’da şirketler kuruyor, fabrika işletiyorlar, mermer ocakları satın alıyorlar. Gelir Vergisi’nde altıncı sırada Çin’li bir işletmeci Jıngha Hong’un bulunması, Çinlilerin mermer sektöründe Burdur’da geldiği noktaya gösteriyor.Burdur’da Defterdarlık tarafından açıklanan Vergi Rekortmenleri Listesi’nde Kurumlar Vergisi sıralamasında Bucak üstünlüğü göze çarpıyor. Burdur Defterdarlığı tarafından açıklanan listede ilk 10’da 7 Bucaklı firma yer alıyor.

Burdur Defterdarlığı tarafından açıklanan 2014 yılı Vergi Rekortmenleri Listesi’nde bir Çinli’de yer aldı. Defterdar Vekili Osman Şener tarafından Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi Rekortmenleri açıklandı. Açıklanan Gelir Vergisi Listesi’nin 6’ıncı sırasında tahakkuk eden 300 bin 260,40 TL ile Çin’li Jıngjıa Hoıng yer aldı. Listenin ilk sırasında Bucak’lı işadamı Adem Sak yer aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive