Burdur’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlaması gerçekleştirildi.

Bu sene 102.’si gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenine Burdur İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Baro Başkanı Ramazan Gedik, Burdur Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek katıldı. 

Tören programı İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’nın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Burdur İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, “Bugün Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalaesinin anadolu da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 102. yıl dönümü. O gün Samsun’un vatansever insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla sizleri selamlıyorum. Milletimizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yedi düvel düşmanın Türk topraklarına saldırışına, masum ve temiz kalpli Anadolu insanının yıllar süren gözyaşlarına dur demek için çıktığı mukaddes deniz yolculuğunu tamamladığı, Anadolu topraklarına bastığı, umutları yeşerttiği gündür. Amasya’ya, Sivas’a, Erzurum’a, Ankara’ya, Afyon ve İzmir’e uzanan bir kurtuluş destanının baş yazgısıdır 19 Mayıs. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere adını tarih sayfalarına bile sığdıramayacağımız toprağımızın her zerrresinde hakkı olan şehit ve gazilerimizi bu anlamlı günde minnet ve saygı ile anıyor ,hepinizin bayramını tekrar kutluyor, her birinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’nın konuşmasının ardından Burdur Valiliği tarafından organize edilen araç konvoyu marşlar eşliğinde şehir turu attı.