GündemManşetBURDUR’DA 15 TEMMUZ DESTANI ETKİNLİKLERİNE; ANLAMLI BAŞLANGIÇ

3 sene ago

Geçtiğimiz yıl 15 Temmuz gecesi Türkiye’yi karanlık bir felakete sürüklemek isteyenlerin, hain darbe teşebbüsünde bir yılı geride bırakmak üzereyiz…  Milletin destansı direnişi ile önlenen FETÖ kalkışmasında, ülkemiz bir yıldan bu yana 15 Temmuz’un olumsuz izlerini silmeye çalışıyor.

15 Temmuz’un birinci yıl dönümünde, darbe girişimini anlamak, darbeyi başarısızlığa uğratan şehitlerimizi anlamak, ruhlarını yad etmek, gazilerimizin yanında olmak çok önemli… Demokrasimizin güçlenmesi, demokrasi kültürümüzün yerleşmesi noktasında 15 Temmuz etkinlikleri büyük önem ve değer taşıyor.

15 Temmuz etkinlikleri birinci yıldönümünde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanlığı “15 TEMMUZ DESTANI-ŞEHİTLERİMİZE ve GAZİLERİMİZE SAYGIYLA…” ifadeleriyle start alan etkinlikler, 81 il’de dün’den itibaren çeşitli etkinlikler, organizasyonlar ile başladı.

Burdur’da da Burdur Valiliği’nin organize ettiği ettiği “15 Temmuz Demokrası ve Milli Birlik Günü” 11 Temmuz 2017 Salı günü anlamlı bir etkinlikle başladı.  Burdur’da 15 Temmuz  etkinlikleri 15 Temmuz Şehidimiz Özel Harekat Polisi Akif Altay’ın baba ocağı Çeltikçi Güvenli Köyünde ailesini ve kabrini ziyaretle başladı.

15 Temmuz etkinliklerinin hazırlık ve program içeriği planlamalarını bizzat yakından takip eden Vali Şerif Yılmaz, 15 Temmuz gecesi Ankara Gölbaşı’ndaki bombalı saldırıda şehit olan Çeltikçili Polis Şehit Akif Altay’ın mezarını ve ailesini ziyaret ederek, ilimizdeki 15 Temmuz etkinliklerini başlattı.  16 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek olan etkinliklerde, 15 Temmuz şehitleri anılacak, darbe karşıtı gösteriler gerçekleştirilecek.

Vali Yılmaz: “15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız”

“15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız” diyen Vali Yılmaz,  “yıllarca kendisini terörle mücadeleye adayan Özel Harekat Polisi Akif Altay kardeşimizi bu millet unutmayacaktır. Onun aziz hatırası olan ailesi de bizlere ve milletimize emanettir. Bu emanete sahip çıkmak bizlerin en başta gelen görevimizdir” açıklamasında bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive