Güvenlik güçleri tarafından Burdur İl genelinde huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğinin sağlanması,  uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla yürütülüyor.

 Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından son bir hafta içerisinde yürütülen çalışmalarda;

Bucak ve Gölhisar İlçelerinde gerçekleşen hırsızlık ve dolandırıcılık olayları ile ilgili olarak 6 şüpheli şahıs yakalandı. Adli mercilere sevk edilen şahıslardan 2’si tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2 şahıs serbest bırakıldı diğer 2 şahsın ise adliyedeki işlemleri devam ediyor.

Ayrıca farklı suçlardan aranan 16 şahıs ise yakalanarak gözaltına alındı. Adli mercilere sevk edilen şahıslardan 8’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 8 şahıs işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Narkotik Suçlar ile ilgili olarak Burdur İl merkezinde durdurulan araçlar üzerinde yapılan aramalarda, 5,52 gram eroin, 5,88 gram esrar ve 0,84 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Kullanmak Amacıyla Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Bulundurmak, Kabul Etmek ve Satın Almak suçlarından 7 şahıs gözaltına alındı. Adli mercilere sevk edilen şahıslar işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.