Burdur’da koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Karamusa köyü karantinaya alındı.

Tefenni Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Burdur’un Tefenni ilçesine bağlı Karamusa köyünde artan vaka sayıları sebebiyle 08.11.2020 Saat 00.00 ( 7 Kasımı 8 Kasıma bağlayan gece ) itibariyle karantina uygulanacağı açıklandı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada Karamusa köyü 08.11.2020 Saat 00.00 ( 7 Kasımı 8 Kasıma bağlayan gece ) itibariyle karantinaya alınacağı, köyde tarım ve hayvancılık faaliyetleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinesinde kontrollü bir şekilde devam edeceği, vatandaşların ihtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerince sağlanacağı belirtilirken önemli mazereti bulunan ve seyahat etmesi gereken vatandaşlara da ilçe seyahat kurulunca seyahat belgesi düzenleneceği açıklandı.

Tefenni Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “08.11.2020 Saat 00.00 ( *7 Kasımı 8 Kasıma bağlayan gece* ) itibariyle İlçemize bağlı Karamusa köyümüzde artan vaka sayıları sebebiyle karantina uygulaması başlatılacaktır.
Karamusa köyümüzde tarım ve hayvancılık faaliyetleri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’müz koordinesinde kontrollü bir şekilde devam edecektir.

Vatandaşlarımızın İhtiyaçları Vefa Sosyal Destek Grubu Ekiplerince Sağlanacaktır.

Önemli mazereti bulunan ve seyahat etmesi gereken vatandaşlarımıza ilçe seyahat kurulunca seyahat belgesi düzenlenecektir.  Saygıyla duyurulur.”