Burdur'da alacak-verecek meselesi yüzünden tartıştığı bir kişiyi silahla vurarak öldüren, bir kişiyi de yaralayan Osman Çelikbaş’ın yargılanmasına devam edildi.

Burdur’da İstasyon Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde 19 Kasım 2022 tarihinde çıkan tartışmada iş yeri sahibi Osman Çelikbaş (36), tartışma yaşadığı Ş.A. (49) ile Şeyhmus Bakış’a (33) silahla ateş açarak yaraladı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan Şeyhmus Bakış, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Osman Çelikbaş, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yapılan duruşmaya, tutuklu sanık Osman Çelikbaş, sanık avukatları ve yakınları, maktül Şeyhmus Bakış ve olayda yaralanan müşteki Ş.A.’nın avukatları ile yakınları katıldı.

Duruşmada mütalaasını sunan savcı, sanık Osman Çelikbaş hakkında müştekilere karşı Kasten yaralamak ve Nitelikli kasten yaralama suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmasını talep etti. Müşteki avukatları ise mütalaayı kabul etmeyerek mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre talep etti.

“ALEYHİME OLAN HİÇBİR MADDEYE KATILMIYORUM”

Duruşmada hazır bulunan Sanık Osman Çelikbaş ise sunulan mütalaa hakkında; “Lehime olan her şeye katılıyorum. Ancak aleyhime olan hiçbir maddeye katılmıyorum.” dedi.

Sanık avukatları ise sanık Osman Çelikbaş’ın olay anında işlediği suçu meşru müdafaa olarak gerçekleştirdiğini ve kendini savunduğunu belirterek tahrik indirimi talebinde bulundular. Ayrıca müvekkillerinin şartlı tahliye edilmesini veya denetimli olarak serbest bırakılmasını talep ettiler.

Mahkeme heyeti, tarafların mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmaları için mahkemeyi ileri bir tarihe erteleyerek sanık Osman Çelikbaş’ın tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.