ManşetBurdur’a yeni yatırım; MODERN HUZUREVİ

2 sene ago

Sokak Tipi Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıda, Burdur Merkez Kışla Mahallesine yapılacak Sokak Tipi Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin hazırlanan projesinin sunumu yapıldı.

Toplantıya Vali Yılmaz’ın yanı sıra, Milletvekili Reşat Petek, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Hasan Güven, İl Genel Meclisi Üyeleri ve projeyi yapan firma yetkilileri katıldı.Toplantıda proje ihalesini alan firma yetkilileri hazırladıkları projenin sunumunu yaptılar. Projenin ayrıntıları ile ilgili Vali Yılmaz’ı bilgilendirdiler.

Vali Yılmaz, projenin hayırlı olmasını diledi. Örnek bir proje olduğunu dile getiren Vali Yılmaz, uzun yıllardır unutulan sosyal bir devlet olmanın gerekleri özellikle son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte bir bir yerine getiriliyor. Bu projenin hayata geçmesinin ardından sokak tipi evlerde yaşayacak huzurevi sakinlerinin daha güzel huzurlu bir ortamda yaşamlarını devam edeceklerini dile getirdi. Evlerin önünde hobi bahçelerinde ve sosyal alanlarda diledikleri gibi zaman geçirebilecekler diye konuştu.

22 dekar araziye yapılacak olan sokak tipi Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon merkezi projesi içerisinde 30 tanesi iki odalı ve 4 tanesi tek odalı müstakil ev, ayrıca ana binada 60 kişilik rehabilitasyon merkezi olacak. 150 kişilik konferans salonu, fizik tedavi ünitesi, misafir odası, çeşitli aktivitelerin yapılacağı sosyal alanların bulunacağı projede, ayrıca 60 kişilik cami, havuz ve her biri Burdur Gölü manzaralı olacak şekilde projesi hazırlanan evlerin önünde hobi bahçeleri bulunacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive