Burdur’da İl Özel İdaresi Başkanlığı tarafından yaptırılan Huzurevi ve Yaşam Evleri projesinde sona gelindi.

Yeni Sanayi Sitesi Kavşağı’nda 21,5 Dönüm arazi üzerine yaptırılan Huzurevi ve Yaşam Evleri Projesinde sona gelindiğini belirten AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi merkezin tatil köyü konseptinde olduğunu söyledi.

Merkez inşaatında incelemelerde bulunan Mengi, gazetecilere yaptığı açıklama da; “Bugün yaşlı bakım merkezimizdeyiz. Bu merkezimiz 2019 yılının sonunda ihale edilmişti ve o gün bugündür çok güzel bir şekilde yüklenici firmamızın büyük gayretleriyle inşaatımız sona yaklaştı. Şu anda yüzde 90 seviyesindeyiz. İnşallah haziran ayında geçici kabul aşamasına başlanacak. Burada yaklaşık 96 kişilik bir hizmet binamız, bir idari binamız ve 7 tane de yaşam evinden oluşuyor. Burası tatil köyü konseptinde. Burdur’umuza böyle güzel bir yeri kazandırmaktan gerçekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Merkezin yapıldığı arsanın İstanbul’da yaşayan Burdurlu bir hayırsever ile ASKOM İş adamları Derneği tarafından bağışlandığını söyleyen Mengi şunları söyledi; “Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımızın desteği, vekillerimizin çabaları ile Burdur şehrimize böyle güzel bir merkezi kazandırmış olduk. Kapalı alanı yaklaşık 10.500 metrekare ve şu ana kadar 27.5 milyon lira ödeme yapıldı, kalan kısımda bittiğinde toplamda 31 milyon liraya mal olacak. AK Parti İl Başkanı olarak böyle bir tesisi kazandırmaktan çok büyük mutluluk duyuyorum. Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a da çok teşekkür ediyorum. Çok gayret gösterdiler. İnşallah Cumhurbaşkanımızı Burdur’da da ağırlayacağız ve son iki-üç yılda yapılan yatırımların resmi açılışlarını da yapacağız.”

Burdur İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü tarafından 2019 yılında ihalesi yapılan 21533 m2 arsa üzerindeki Burdur Merkez 96 Kişilik Huzurevi ve Yaşam Evlerinin Proje kapsamında, İdari Bina, 4 adet ikiz blok ve 3 adet tek bloktan oluşan yaşam evleri yer alıyor. İdari bina 8454 m2 kapalı alan içerisinde 28 adet yaşam odası, yemekhane, dinlenme alanları, konferans salonu ve 786 m2 açık terası bulunuyor. Merkezde ayrıca her biri 75 m2’den oluşan 22 adet yaşam konutları bulunuyor.

Muhammet Fatih Başcı