EkonomiManşetBurdur’a ikinci Esnaf Kefalet Kooperatifi kuruldu

4 sene ago

Burdur Manavlar ve Sebzeciler Odası yönetim kurulu öncülüğünde şehrimizde ikinci bir Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin kuruluşunu Gümrük ve Ticaret Bakanlığı onayladı.

Manavlar ve Sebzeciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yiğit öncülüğünde kurulan S.S Yeni Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri; Barış Karademir, Alaattin Altınsoy, Mehmet Akçay, Kamil Uslu, Taner Şahin, Ali Yüce, Adem Koca ve Bekir Aslan, 2 Haziran 2016 Perşembe günü ortak basın açıklaması yaptı.

Burdur’a Yeni Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi kurulması için çaba harcadıklarını açıklayan Manavlar ve Sebzeciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yiğit, “Burdur’ da 3 ay önce çalışmalarına başladığımız Yeni Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kurulması Bakanlık tarafından onaylandı. Bizlere tebliğ edildi. Kuruluş genel kurulumuzu ise Ramazan ayından sonra yapmayı planlıyoruz. 3 aydır bizlere maddi ve manevi desteği olan öncelikle Burdur Esnafımıza, 6 . Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural ve Yönetim Kuruluna, Merkez Birliği Genel Başkanı Abdülkadir Akgün ve Türkiye Sebzeciler-Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyon Başkanı Ali Karaca’ ya desteklerinden dolayı Odamız ve üyelerimiz adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive