GenelManşetBurdur’a Huzurevi ve Yaşam Merkezi

1 sene ago

İlimizdeki kamu yatırımlarını yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, bir müjdeyi daha, Huzurevi ve Yaşam Merkezi yatırımı için verdi.

Şehrimizde yapımı gündemde olan, hazırlık çalışmalarının sürdüğü Huzurevi yatırımında, tam da 18-24 Mart tarihleri arasında ‘Yaşlılar Haftası’nı kutladığımız süre içersinde, yapım ihalesi haberi geldi.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur yaptıkları ortak açıklamada, Huzurevi ve Yaşam Evleri yapım işinin ihale tarihinin belli olduğunu, Burdur İl Özel İdaresi’nde 12 Nisan’da ihalenin yapılacağını açıkladılar. Burdur’a yapılacak olan bu sosyal yatırım, Kışla Mahallesi’nde 21 bin 500 metrekaralik arazi üzerine inşa edilecek.

“İLİMİZE MODERN BİR YAŞAM MERKEZİ YAPILACAK”

Burdur’a yapılacak olan Huzurevi ve Yaşam Merkezi ile ilgili teknik bilgiler de bilgi veren Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ilimize 96 kişilik Burdur Merkeze yapılacak olan Huzurevi ve Huzurevi Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi yaptırılması yapılan görüşmeler sonucu yatırım programına alınması sağlanmıştık.  Huzurevi ve Yaşam Merkezimiz Kışla Mahallesi Şose Üstü Mevkiinde bulunan 8.800.00 m2’ve 1.080.00 m2’lik arazilerin bağışı Bakanlığımıza gerçekleşmişti.

Yine yapılacak olan projenin özel sokak tipi olması nedeniyle araziye ek olarak mevcut alanın bitişiğindeki 12.560 m2’lik arazi Hayırsever Nural Tural tarafından bağışlanmıştı. Toplam 21500 m2 arazi üzerinde, arazinin fiziki şartları göz önünde bulundurularak tasarlanan, Avan proje aşamasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile güncel huzurevleri ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan program ile mekânlar kurgulanmıştır. Yapılan tüm çalışmalar sonucunda Burdur Özel İdaremiz tarafından ihale tarihi alınarak, 12.04.2019 tarihinde ihalesi gerçekleşecektir.” açıklamasında bulundular.

Kodlama : SadeMedia Interactive