GenelBurdur’a gönüllere dokunmaya geldiler

4 sene ago

Damla Projesi kapsamında Türkiye’nin çeşitli illerinde okuyan 12’si Türk, 28’i yabancı uyruklu 40 üniversite öğrencisi Burdur’a gelerek Vali Kürklü’yü ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sosyal sorumluluk projesi olan Damla Projesi kapsamında 15-24 Nisan 2016 tarihlerinde Çin, Suriye, Cezayir, Tacikistan, Bangladeş, Çad, Doğu Türkistan, Etiyopya, Filistin, Filipinler, Irak, Mısır, Somali, Yemen, Yunanistan, Malezya ülkeleri ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen üniversite öğrencileri, Burdur’da 5 gün ve Isparta’da 5 gün kalarak huzurevi, rehabilitasyon merkezlerini, kırsal bölgelerde bulunan okullardaki öğrencileri ziyaret edecekler.

Proje kapsamında ilk olarak Burdur’a gelen öğrenciler Vali Hasan Kürklü’yü ziyaret ettiler. Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen ziyarette Vali Kürklü ziyaretlerinden dolayı öğrencilere teşekkür etti.

Çeşitli ülkelerden, ülkemize okumaya gelen öğrencileri Burdur’da görmekten mutlu olduğunu ifade ederek dünyanın küçük bir köy haline döndüğünü ve ulaşımında çok rahat olduğunu kaydetti. Bu tür projeleri çok önemsediklerini dile getiren Vali Kürklü, bu türk ziyaretlerin dünya barışı için önemsediklerini aktararak, insanların birbirini tanımadıklarından çekindiklerini, ancak tanıdıktan sonra dostluk, kardeşlik oluştuğunu ifade etti.

Vali Kürklü, “Bizim bir takım ülkelerle, eskiden beri gönül dostluğumuz bir bağımız var. Dolayısıyla bunların tekrar birleştirilmesi aktif hale getirilmesi bizler açısından önem arz ediyor. Bu tür faaliyetlerde bunun güzel bir örneği” dedi.

Öğrencilerde Burdur insanın misafirperver olduğunu söyleyerek Vali Kürklü’ye Burdur’da gerçekleştirdikleri gönüllü faaliyetler hakkında bilgiler verdiler.

Vali Hasan Kürklü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri ve proje koordinatörü Metin Ayvazoğlu öncülüğünde gerçekleşen ziyarette, öğrencilere Burdur yöresine ait sipsi hediye etti. Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, Burdur Gençlik Merkezi Müdürü Atila Aksoy yer aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive