GündemManşetSiyasetBurdur’a gelen Maliye Bakanı Şimşek’ten 2.OSB’ye TAM DESTEK

5 sene ago

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek dün şehrimize gelerek çeşitli temaslarda bulundu. Bakan Şimşek’in Burdur gezisi Valilik ziyaretiyle başladı. Vali Hasan Kürklü, Maliye Bakanı Şimşek’e Burdur’u anlattı. Hazırlanan sunum eşliğinde ilimiz hakkında brifing veren Vali Kürklü, kentteki yatırımları hızlandırması beklenen ‘2 OSB’ sürecini aktardı. Kürklü, Burdur’daki vergi performansı, kamu harcamalarında gelirlerin giderleri karşılama oranları hakkında da bilgiler sundu.

Bakan2 Bakan Şimşek, “Burdur’a resmi olarak ilk gelişim , büyük mutluluk duyuyorum. Bugün geliş sebebimiz vergi rekortmenleri ödül töreni için geldim. 2. OSB’de kamulaştırmalar için gerekli desteği verdik, bundan sonra da vereceğiz. Burdur’un turizm bölgesine yakınlığı sebebiyle 2. OSB’ye gelecek sanayiciye de gerekli destek verilecek. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’de 22 bin öğrenci kapasitesi ile, gelişimiyle   çok iyi bir seviyede” diye konuştu.

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Bakan Şimşek, spor kulüplerinin vergi borcuna ilişkin soruya, “ Gelir Vergisi reform yasasında kulüplerin vergi borçlarını kolaylaştırcak hiçbir yeni düzenleme yok. Onlarda normal vergilerini diğer vatandaşlar gibi ödemek zorunda” cevabını verdi.

Valilik ziyaretinden sonra yürüyerek esnaf ziyaretine çıkan Bakan Şimşek, Ak Parti Burdur İl Başkanlığına geçti.

Kodlama : SadeMedia Interactive