ManşetBURDUR’A ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

3 sene ago

Burdur’da yapımına başlanan en önemli kamu yatırımlarından biri de Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatı… Şehrimizde Askeriye Köyü’nde yapım çalışmalarına başlanan Engelsiz Yaşam Merkezi, ilimizdeki sosyal hizmetler ağına başka bir boyut kazandıracak. 5 milyon liraya malolacak bu yatırım, Burdur’da engellilere yönelik önemli bir eksikliği giderecek.

Burdur’daki sosyal hizmet yatırımlarını yakından takip eden ilimiz Milletvekili Bayram Özçelik, Askeriye Köyü’ne giderek Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Özçelik ve Faki’den açıklama

AK Parti Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik ve beraberinde AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, Askeriye Köyü’nde yapımı devam eden Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.

Burdur’a AK Parti Hükümetleri tarafından her geçen gün yatırım desteğinin arttığını belirterek yaptığı konuşmada, Milletvekili Bayram Özçelik; “Engelsiz Yaşam Merkezi yapım ihalesi 03.02.2017 tarihinde gerçekleştirilmişti. İhaleyi alan firma tarafından Askeriye köyümüzdeki başlanıldı. Biz de İl Başkanımız Süleyman Faki ile birlikte çalışmaları yerinde inceledik. 3 adet yaşam evlerinin ve idari binanın inşaat çalışmaları devam etmekte. Burdur Engelsiz Yaşam Merkezinin ihale bedeli 5.099.000.00 TL’dir” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Özçelik, yapılacak tesisin ardından yaşam merkezinin yaşanabilir bir yer olacağının altını çizerek, “Yapılan yatırımlarla birlikte Burdur’da her geçen insan yaşamında kaliteyi arttırmaya çalışıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi’nin kısa süre içerisinde engellilerimize hizmet vermeye başlayacak olmasından dolayı mutluluk duyuyorum.

Burdur, sosyal hizmet sunumu anlamında gerçekten çok gelişmiş bir ilimiz. Amacımız toplumda, ihtiyaç duyan herkese ulaşabilmek. Bakanlığımızın verdiği hizmetler, Burdur açısından önemli” diye konuştu.

AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki; “İlimizde sosyal hizmet çalışmalarının artması ve engellilerimize yönelik yatırımların artması bizleri sevindirmektedir. Burdur Engelsiz Yaşam Merkezi’nin de kısa sürede tamamlanarak hizmete girecek olması, hemşehrilerimizi ve buradan hizmet görecekleri mutlu edecektir. Milletvekillerimizle birlikte yapılan yatırımların takipçisiyiz” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive