Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kentteki engelliler ve aileleri ile bir araya geldiği programda Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve günü birlik Engelli Yaşam Merkezi’ni 2022 yılı içerisinde yaparak hizmete sunacaklarını belirtti.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye tarafından düzenlenen yemekte kentteki engelliler ve aileleri ile bir araya geldi. Başkan Ercengiz, engellilere ve ailelerine Engelli Rehabilitasyon Merkezi ile Engelli Yaşam Merkezi müjdesini verdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde şehir dışında olduğu için bir araya gelemediklerini belirten Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konuşmasında şunları kaydetti;

“Sizleri seviyoruz”

“Engelli ailelerin yani sizlerin neler yaşadığını 7,5-8 yıldır çok daha iyi anladım. Bir kaldırım geçmenin ne kadar zor olduğunu, bir apartman dairesine çıkmanın ne kadar zor olduğunu, engelli arkadaşımızın çarşıya pazara gitmesi için aşması gereken zorlukların ne olduğunu bu 7,5 yıl içerişinde çok daha iyi anladım. Ama bir şeyi daha çok daha iyi anladım Engelli ailesi olmak nedir onu çok daha iyi anladım. Çünkü sizler engelli yakınlarınız için tabiri caizse hayatlarınızı feda ediyorsunuz. Sizler birçok kısıtlama ile karşı karşıyasınız. Bizde bu zorluğu görüp bildiğimiz için 2022 yılı içerisinde tüm engelli dostlarımıza bir müjde vermek istiyoruz. Engelli dostlarımızın gün içerisinde vakit geçirebileceği Engelli Rehabilitasyon Merkezi ve günü birlik Engelli Yaşam Merkezini bir gönüllü hayırseverimizin katkıları ile 2022 yılı içerisinde yaparak sizlerin hizmetine sunacağız. Sizler bize telefon ettiğinizde bizler engelsiz taksimiz ile engelli dostumuzu sizlerin evinde alıp sizleri en azından gün içerişinde yapacağınız bir sosyal aktiviteyi ya da ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere evinizden ayrılmak zorunda olduğunuz belirli bir saat rahatlatabilmek için o merkezimizi inşallah bir aksilik olmaz ise hayata geçireceğiz. Çünkü engelli ailelerimizin yavrusunu kimseye emanet edemediği bir dünya düzeninde herhalde yerel yönetimine Burdur Belediyesi’ne emanet edeceğini düşünüyoruz. Bu projeyi en kısa süre de hayata geçirmeyi planlıyoruz. Sizleri seviyoruz. Bu özel günde yine bizleri yalnız bırakmadığınız için salgına rağmen salonumuzu doldurduğunuz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Burdur Belediyesi tarafından düzenlenen programa Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile eşi Hülya Ercengiz, Belediye Meclis üyeleri, CHP Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, engelliler ve engelli aileleri katıldı.