GenelManşetBurdur’a enerji yatırımı

2 sene ago

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ile Yasin Uğur Burdur Akyaka’da devam eden Trafo Merkezi ve Enerji İletim Hattı ile ilgili açıklamada bulundu.

BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE

“Yapımı devam eden çalışmalarla kesintiler minimize edilerek, kaliteli enerjinin” sağlanacağını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, yeni enerji yatırımı hakkında “Burdur il merkezimiz mevcut durumda Burdur TM tarafından beslenmektedir. Kesintisiz ve güvenli bir şekilde enerji temini için ve ikinci bir besleme kaynağı olarak yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde Enerji Bakanlığımız TEİAŞ Genel Müdürlüğümüz tarafından İlimiz Akyaka Köyümüzde Akyaka Trafo Merkezi yatırım programına dahil edilmiştir.” bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Açıklamanın devamında; “Genel Müdürlüğümüzce ihale edilerek çalışmalara başlanılmış olup tesis çalışmaları devam etmektedir. Akyaka Trafo Merkezinin gerçekleşme oranı: % 50.25olup, ihale bedeli 12.149.143,91 TL’dir.

Yine Bakanlığımız tarafından ihale edilen Enerji İletim Hattının ihale bedeli 9.533.514,40 TL’dir. Yapılan bu proje ile Akyaka Trafo Merkezi’nin enerjilendirilebilmesi ve Akyaka Trafo Merkezi -Burdur Trafo Merkezi arasında bağlantı sağlayacaktır. Yine Burdur-Akyaka Enerji İletim Hattı Bucak-Burdur 2 E.İ.Hattının bağlantısı gerçekleşecektir.” denildi.

Kodlama : SadeMedia Interactive