Cumhuriyet Parkı'ndaki "100 Yılda Burdur" sergisi, geçmişten gelen muazzam bir ilgiyle karşılandı. Burdur'un Cumhuriyetin ilk yıllarından günümüze uzanan fotoğraf galerisi, ziyaretçilere unutulmaz anılar yaşattı.

Ancak, en büyük ilgiyi çekenlerden biri 1955 yılına ait bir fotoğraf oldu. Hüsnü Bayer İlkokulu'nda çekilen bu fotoğraf, Burdurlu bir vatandaş tarafından sosyal medyada paylaşıldı ve kısa sürede beğeni yağmuruna tutuldu. Sabah saatlerinde bu yılki cumhuriyet kutlamalarına damgasını vuran bu görüntü editörümüz tarafından haberleştirildi. Herkesin büyük beğenisini kazanan ve kim olduğu merak edilen bu küçük kız, aslında Burdur'da çok bilinen bir isim.  Fotoğrafta yer alan "Cumhuriyet Kızı," Ayhan Çiftçibaşı Vural... 

Burdur'un önde gelen ailelerinden Çiftçibaşı ailesinin kızı Ayhan Çiftçibaşı Vural(Önceki Dönem Burdur Belediye Başkanlarından Nurhan Çiftçibaşı'nın kızkardeşi, Burdur Belediye Başkan Yardımcılarından ve meslek büyüğümüz Burdur Gazeteciler Cemiyeti kurucularından İsmail Vural'ın eşi.)

Editörümüzün yaptığı bu haberin yanı sıra Burdur'da çok büyük bir ilgiyle takip edilen özellikle memleket hasreti çeken Burdur dışında yaşayanların anılarını ve geçmişe ait fotoğraflarını paylaştıkları "Burdur Tarihi ve Anılar" facebook grubu da bu görünütüyü 29 Ekim günü grup üyeleriyle paylaşmış, Esengül Boyacıoğlu İnalpulat'ın paylaşımı büyük beğeni toplayıp yorumlara konu olmuştu.