31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinde sandık yaklaştıkça,  belediye başkanlığı ve meclis üyeliklerinin yanı sıra muhtarlık seçimleri heyecanı da hız kazanıyor.Muhtarlık rekabetinde muhtar adayları mahallelerinde seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Burdur il merkezinde de muhtarların seçim çalışmaları hareketlenmeye başladı. Burdur şehir merkezi girişindeki Aydınlık Evler Mahallesi muhtarlık rekabetine sahne olan yerlerin başında geliyor.

Aydınlık Evler Mahallesi muhtarlığına talip isimlerden biri olan Ruhan Tezcan Burdur Yeni Gün Medya'ya konuştu. Burdur merkezdeki kadın muhtar adaylarından Ruhan Tezcan, neden aday olduğunu, yapmak istediği çalışmaları anlattı.

Vizyon ve Hedefler: Güvenli, Temiz ve Yaşanabilir Bir Aydınlıkevler

Ruhan Tezcan'ın liderliğindeki Aydınlıkevler Mahallesi Muhtarlığı için belirlenen vizyon, mahalle sakinlerinin daha güvenli, temiz ve yaşanabilir bir çevrede bulunmasını sağlamak adına çeşitli projelerle dolu.

Öncelikli Hedef: Yeni Çocuk Oyun Alanları Oluşturma

Çocukların güvenli ve eğlenceli bir ortamda oyun oynaması için yeni oyun alanları oluşturulacak. Bu projeler, mahallenin genç neslinin sağlıklı gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyor.

yenigün manşet Kopyası - 2024-01-29T115534.901

Kaldırım Eksikliklerini Tamamlama

Yol kenarlarındaki kaldırım eksiklikleri tamamlanarak, yaya güvenliğini artırmak ve mahallenin estetik görüntüsünü iyileştirmek hedefleniyor.

7/24 Ulaşılabilirlik

Tezcan, mahalle sakinleri ile sürekli iletişim halinde olabilmek adına 7/24 ulaşılabilir bir ofis oluşturacak ve talepleri en hızlı şekilde değerlendirecek.

Ara Sokak Temizliği

Mahalle ara sokaklarına yönelik düzenli temizlik çalışmaları düzenlenerek, çevre bilincini artırmak ve mahalleyi daha temiz hale getirmek amaçlanıyor.

yenigün manşet Kopyası - 2024-01-29T115622.219

Kan Bankası Oluşturma

Sağlık konusundaki duyarlılıkla, mahallede bir kan bankası oluşturulacak ve acil durumlarda ihtiyaç sahiplerine destek sağlanacak.

Dar Gelirli ve Muhtaç Ailelere Destek

Mahalledeki dar gelirli ve muhtaç ailelere yönelik projeler geliştirilecek, yaşam standartlarını yükseltmek adına çeşitli destekler sağlanacak.

yenigün manşet Kopyası - 2024-01-29T115850.852

Ruhan Tezcan, "Bu vizyon ve hedeflerle Aydınlıkevler Mahallesi Muhtarlığı için aday olduğumu belirtir, sizlerin destek ve katkılarıyla birlikte daha güzel bir mahalle inşa etmek için çalışacağımı taahhüt ederim. Hep birlikte, daha yaşanabilir bir Aydınlıkevler Mahallesi için yola çıkıyoruz." dedi.

WhatsApp Image 2024-01-29 at 11.01.02