GenelManşetBURDUR ZİRAAT ODASI BAŞKANI DEMİR: “Yağışlar, Burdur çiftçisinin yüzünü güldürdü!”

6 ay ago

Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, geçtiğimiz günlerde komşu ilimiz Antalya’da yaşanan hortum ve sel olayları, Burdur’daki yağışları ve Oda seçim sürecini gazetemize değerlendirdi.

Gazetemiz Muhabiri Filiz Eryılmaz’a konuşan Başkan Demir, “son yağışlar Burdur için çok faydalı oldu. Yağışlardan çiftçi ve bizler çok memnunuz. Özellikle göletlerin girişlerinde su birikimi çok güzel. İlimiz birkaç yıldır görmediği kar yağışını gördü. Bu yağışlar hububat ekimi için çok faydalı oldu.

Bizim ilimiz hububat ekiminde çok etkili. Buğday, arpa, yulaf ekimlerinde İyi bir ekim sezonu yaşadık. Yem bitkilerinde de bu yağışları çok büyük avantaj olarak görüyorum. Yonca çok yıllık bir bitki. Yonca ekili tarlalara destekleyici oldu.

Hayvancılığın çok önemli olduğu ilimizde yoncanın kaliteli olması, çok verim getirmesi hayvancılığımızda destek getirecektir. Aynı şekilde meyve ağaçlarına da çok faydası var. Bu seneki yağışlar meyve ağaçlarının da yüzünü güldürecektir.” değerlendirmelerinde bulundu.

10 Şubat’taki kongre hakkında konuştu

Hafta sonu yapılacak olan Burdur Ziraat Odası seçimi hakkında da konuşan İbrahim Demir “10 Şubat 2019 tarihinde yapılacak olan Seçimli Olağan Genel kurulda tekrar Ziraat Odası Başkanlığına ekibimle birlikte adayım. Delege seçimlerimizi bitirdik. 103 delege ile seçime gidiyoruz. Şimdiden bu seçimin çiftçimize, ilimize, memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Seçim denilince insanın içerisinde bir heyecan oluyor. Seçim işleri Demokrasi işleridir. Ben her zaman seçime böyle bakarım. Sandık karar verir. Herkes hür ve özgür olmalı” şeklinde konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive