GündemManşetBURDUR, YILBAŞINA HAZIR

5 sene ago

Burdur, 2016 yılı’na renkli görüntülerle girecek. Burdur Belediyesi, Burdurlu’nun yılbaşını renkli geçirmesi için Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı ışıklandırma çalışmaları yaptı. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan çam ağaçlarına renkli ışıklandırmalar yapan Belediye, İstasyon Caddesi girişine de ‘Mutlu Yıllar’ yazısı astı.

‘SAVAŞLAR, TERÖR OLAYLARI NEDENİYLE KONSER YOK’

Burdur’da yılbaşı hazırlıkları tamamlandı. Ülkemizin ve dünyamızın savaşlar, terör olayları, mülteci göçleri gibi üzüntülü ve sancılı bir süreçten geçtiği bir süreçte Belediye bu yıl konser etkinliği düzenlemedi. Bunun yerine, Burdur’da yılbaşının renkli geçebilmesi için, Cumhuriyet Meydanı’nda renkli ışıklandırmalar yaptı, ayrıca her yeri Türk bayrakları ile donattı. Böylece, yılbaşı gecesi vatandaşların Cumhuriyet Meydanı’nda kutlama yapma ihtimaline karşı hazırlıklar tamamlanmış oldu.

‘MAĞAZALARDA İNDİRİM’

Burdur’daki mağazalarda yılbaşı için özel indirimler yaptı. Tüm mağazalar vitrinlerini renklendirirken, yılbaşına özel indirimler de vatandaşları alış-veriş yapmaya yöneltti. Giyim mağazalarından tutun da, parfümerilere, bijutericilerden, kozmetikçilere kadar tüm esnaflar yılbaşı için özel indirim tarifeleri uygulamaya başladı.

YILBAŞI TEDBİRLERİ

Burdur Valiliği de ilgili kurumları koordine ederek halkın huzur içinde yılbaşı geçirmesi için gerekli  bütün tedbirler alındı.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive