GündemManşetBurdur Vefa Sosyal Destek grubuna 22.500 talep

6 ay ago
Burdur’da sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşlar tarafından Vefa Sosyal Destek gruplarından 22 bin 500 talepte bulunuldu.

Burdur İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binasında hizmet veren Vefa Sosyal Destek grubuna kurulduğu 22 mart tarihinden itibaren vatandaşlar tarafından 22 bin 500 talepte bulunuldu. Taleplerin makul olan yüzde 9o’ı ekipler tarafından karşılandı.
vefa Sosyal Destek Ekiplerinin 22 Mart tarihinden itibaren hizmet vermeye başladığını belirten Burdur İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz “İl merkezinde talep oluşturan çağrı alıcı 15, talepleri karşılayan 43 olmak üzere toplam 58 personel 15 araçla Vefa Sosyal Destek Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Kurulduğu 22 Mart tarihinden itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlaması olan vatandaşlarımızdan 22 bin 500 talep aldık. İl Merkezi ve ilçelerimizden gelen makul taleplerin yüzde 90’ını karşılamış durumdayız” dedi.
Gelen taleplerin büyük çoğunluğunun 65 yaş üstü vatandaşların ilaç talebi olduğunu anlatan Tokgöz “bunun dışında gıda, odun, kömür talepleri oluyor. Bazı vatandaşlarımızdan fatura ödeme, maaşlarının çekilmesi ve banka işlemleri talepleri geliyor. Ekiplerimiz vatandaşlarımızın taleplerini yerine getirmek için canla başla çalışıyor” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive