GündemManşetBURDUR VALİSİ DEĞİŞTİ

3 sene ago

Burdur Valisi Hasan Kürklü merkeze çekilirken, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz Burdur Valiliği görevine getirildi.

Uzun bir süredir gündemde olan Valiler kararnamesi Salı gecesi açıklandı. İçişleri Bakanlığı’nca hazırlanan Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler kararnamesi son yılların en kapsamlı, geniş çaplı kararnamelerinden biri oldu.50 il’de Vali değişikliğinin yapıldığı kararnamede, 22 vali merkeze alındı, 24 il’e yeni Vali atandı. 26 il’in valisi yer değiştirdi.

İstanbul Avcılar Kaymakamı iken, 23 Mayıs 2014 tarihinde Burdur Valiliği görevini atanan Hasan Kürklü merkezi çekilirken, Kütahya Valisi Şerif Yılmaz Burdur’un yeni Valisi oldu.

Burdur’a atanan Şerif Yılmaz’ın ilimizdeki yeni görevi dördüncü Valiliği olacak. 2009-20012 yılları arasında Tokat Valiliği, ardından yaklaşık on ay Kayseri Valiliği yapan Yılmaz, 9 Mayıs 2013 tarihinden bu yana üç yıldır Kütühya Valiliği görevini yürütüyordu.

Şerif Yılmaz’ın özgeçmişi:

04 Mayıs 1962 tarihinde Manisa İli Turgutlu İlçesinde doğdu. İlköğrenimini Turgutlu Bozkır Köyü İlkokulu’nda, Ortaöğrenimini Uşak Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini Manisa Lisesi’nde tamamladı. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girerek 1985 yılında mezun oldu.

İstanbul Barosu’nda Avukatlık Stajını yapmış, 29.05.1986 tarihinde Uşak Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır. 3 yıllık Kaymakam Adaylığı döneminde “bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek” üzere 1987-1988 yılları arasında 1 yıl süreyle İngiltere’ye gönderilmiştir. İngiltere’de bulunduğu esnada İngiltere Kamu Yönetimiyle ilgili inceleme ve araştırmalarda bulunmuştur. Kaymakam Adaylığı döneminde Uşak-Banaz ve Bolu-Mudurnu Kaymakam Vekillikleri yapmış ve 74. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile tamamlayarak Azdavay Kaymakamlığına atanmıştır.

10.08.1989-21.08.1990 tarihleri arasında Kastamonu-Azdavay Kaymakamlığı, 04.09.1990-17.08.1992 tarihleri arasında Muş-Varto Kaymakamlığı,  25.09.199217.08.1994 tarihleri arasında Bitlis Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş, bu arada 14.04.1993–31.05.1993 tarihleri arasında askerlik görevini ifa etmiştir.

31.08.1994-21.08.1998 tarihleri arasında Uşak-Karahallı Kaymakamlığı,  01.09.1998-17.10.2000 tarihleri arasında Kilis Vali Yardımcılığı,  31.10.2000-17.10.2001 tarihleri arasında Van Vali Yardımcılığı, 30.10.2001-28.09.2004 tarihleri arasında Çanakkale Vali Yardımcılığı, 12.10.2004-02.09.2005 tarihleri arasında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, 02.09.2005-03.10.2005 tarihleri arasında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı,

03.10.2005-22.07.2007 tarihleri arasında Personel Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı, 22.07.2007-05.08.2008 tarihleri arasında Personel Genel Müdür Yardımcısı Vekilliği, 05.08.2008-07.09.2009 tarihleri arasında Personel Genel Müdür Yardımcılığı,

11.09.2009-16.08.2012 tarihleri arasında Tokat Valisi ve 23.08.2012-15.05.2013 tarihleri arasında Kayseri Valisi olarak görev yaptıktan sonra;09.05.2013 tarih ve 28642 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi Kütahya Valisi olarak atanmış olup, 24.05.2013 tarihinde görevine başladı.

Evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive