GündemManşetBURDUR VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA: İbecik yolu hakkındaki iddialar araştırılıyor

5 sene ago

Burdur Valiliği, ilimiz Gölhisar ilçesi İbecik Köyü’ndeki yol yapım işinde ortaya atılan iddialar hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

Son günlerde Burdur kamuoyunda konuşulan konulardan biri olan, önceki gün de CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in düzenlediği basın toplantısında İbecik Köyü’ndeki yol çalışmaları hakkında yaptığı açıklamalarına ardından Burdur Valiliği kamuoyunu bilgilendiren bir açıklama yayınladı.

İlimizde Özel İdare’nin Gölhisar-İbecik hattını Fethiye yolu ile bütünleştirmek, turizm merkezi Fethiye’ye olan ulaşım imkanlarını daha da kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirdiği yol çalışmalarında Valilik iddialar ve şikayetler hakkında 4 kişiden oluşan Komisyonun araştırma yaptığını duyurdu.

Vali Hasan Kürklü adına, Burdur Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

“İlimiz Gölhisar – İbecik Köy yolu yapım işi ile ilgili olarak BİMER başvurusu ve benzer müracaatlarla vatandaşlardan gelen şikayet konularının araştırılması amacıyla Valiliğimiz tarafından 4 kişilik Komisyon görevlendirilmiş olup, Komisyon inceleme ve araştırmalarına devam etmektedir.

Aynı konu ile ilgili yeniden kamuoyuna yansıyan hususlar ihbar kabul edilerek konunun tümüyle incelenmesi – araştırılması hususunda tarafımdan gerekli talimatlar verilmiştir. Konu ile ilgili herhangi bir usulsüzlüğün tespiti halinde de ilgililer hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive