ÇevreGündemManşetBurdur Valiliği: “Salda Gölü’ndeki bütün faaliyetlerde gerekli hassasiyeti gösteriyoruz”

1 ay ago

Son iki gündür kamuoyunu meşgul eden, büyük bir tepkiye neden olan Salda Gölü kıyısında beyaz kumsallar üzerindeki iş makinaları hakkında 14 Nisan 2020 Salı günü Burdur Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.
Yüklenici firmanın izinsiz bir şekilde bu faaliyeti gerçekleştirdiğinin belirtildiği açıklamada, gerekli idari ve adli sürecin başlatıldığını duyurdu.
Valiliğin konu hakkındaki açıklaması şöyle:

“Salda Gölü çevresinde iki ayrı bölgede, gelen ziyaretçilerin günübirlik temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak doğal malzemeler kullanılarak yapılacak olan çevre düzenlemesi kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız tarafından ihalesi gerçekleştirilen çalışmayı yürüten yüklenici firmanın, yetkili idarelerin izni olmadan Beyaz Adalar Bölgesinde iş makinesi ile alanda tesviye çalışması ve taşıma yaptığının, ayrıca bu esnada gerekli özeni göstermediğinin tespit edilmesi üzerine söz konusu faaliyet durdurulmuş, yetkili idare tarafından yüklenici firma ve müşavir firma ile ilgili gerekli idari işlemler gerçekleştirilmiş, Valiliğimiz tarafından da sorumlu firma ile ilgili idari ve adli süreç başlatılmıştır.

Salda Gölü çevresinde gerçekleştirilen bütün faaliyetlerin gerekli hassasiyet gösterilerek sürdürülmesi konusunda ilgili birimlerimiz uyarılmış olup süreç Valiliğimiz tarafından yakından takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive