GündemManşetBurdur Valiliği açıkladı; YENİ HASTANE YERİNE ONAY GELDİ

2 sene ago

Burdur’da son ayların belki de 2017 yılının şehir gündemini en çok meşgul eden konusu yeni Hastane yeri ile ilgili bir açıklama yapan Burdur Valiliği, Bur-kent mevkii Atatürk Mahallesi’ndeki yeni Hastane yapımı için Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsis edilen alanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca plan onayını gerçekleştiğini kamuoyuna duyurdu.

Vali Şerif Yılmaz imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, yeni Hastane yerinin Bur-kent- teki Milli Savunma Bakanlığı’ndan tahsis edilen 95 dönümlük alanın, Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesi’nde Sağlık Bakanlığına tahsis edilen 702 ada 309 ve 310 parsel nolu taşınmazlarda “Sağlık Tesis Alanı” amaçlı hazırlanan 1/5.000 ölçekli Nazım ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifinin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Makamınca re’sen onaylandığı bildirildi.

Vali Yılmaz, Burdur’un acil ihtiyaç duyduğu yeni Devlet Hastanesi ile ilgili sürecin işlemeye devam ettiğini, proje çalışmalarının da netleşmesi, kesinlik kazanmasının ardından yapım ihalesi aşamasına geçileceğini, modern, Burdur’a yakışır bir Hastane’nin halkın hizmetine kazandırılacağını vurguladı.

Burdur Valiliği’nden konu hakkında yapılan açıklama şöyle:

“Burdur Belediye Meclisi tarafından imar değişikliği onaylanmayan Yeni Burdur Devlet Hastanesi yeri ile ilgili Valiliğimizin 06/11/2017 tarih ve 3942 sayılı yazısı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza iletilen Burdur Merkez Bahçelievler Mahallesinde Sağlık Bakanlığına tahsis edilen 702 ada 309 ve 310 parsel nolu taşınmazlarda “Sağlık Tesis Alanı” amaçlı hazırlanan 1/5.000 ölçekli Nazım ve 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği teklifinin, Bakanlık Makamınca re’sen onaylandığı 09/01/2018 tarih ve 5954 sayılı yazı ile Valiliğimize iletilmiştir.

Bu süreçte desteklerini esirgemeyen dönemin Milli Savunma Bakanı Sayın Fikri Işık ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki başta olmak üzere Bakanlıklarımızın bürokratlarına ilimiz Milletvekilleri Reşat Petek ve Bayram Özçelik’e teşekkür ediyorum.

Burdurumuzun acil ihtiyaç duyduğu yeni devlet hastanesi yapımıyla ilgili süreç hızla devam etmektedir. Bundan sonraki süreçte devam etmekte olan proje çalışmaları en kısa sürede tamamlanarak ihale sürecine geçilecek olup Burdurumuza yakışan devlet hastanesi hemşehrilerimizin hizmetine kazandırılacaktır.”

Kodlama : SadeMedia Interactive