ManşetBURDUR ULU CAMİİ ÇOCUKLARLA ŞENLENDİ

3 sene ago

Burdur’un sembol yapılarından biri olan, 700 yılı aşan geçmişe sahip Ulu Camii, 13 Haziran 2017 Salı günü düzenlenen etkinlikte en canlı günlerinden birini yaşadı. Okulların kapanmasıyla birlikte dün başlayan Yaz Kur’an Kursları için şehrimizde Ulu Camii’nde açılış programı tertip edildi.

Vali Şerif Yılmaz, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kur’an Kursları açılış programına katıldı. Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere tişört ayrıca Cami ve Kur’an Kursu görevlilerine, çocukların kurs aralarında oynamaları için voleybol ve futbol topu dağıtıldı.

Vali Yılmaz konuştu

“Ulu Camii yapıldığı günden bu yana belkide hiç bu kadar çocuklarla dolup taşmamıştır. Çocuklarımız Camimizi şenlendirdi. Camiler cemaatle güzelleşir ama çocuklarla daha güzelleşiyor.” diyen Vali Yılmaz, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Yaz Kur’an kurslarımız başladı. Okullar tatil olduktan sonra yaz tatiline girince çocuklarımızın hem dini eğitimlerini almaları, hem tatilde boş zamanlarını değerlendirmeleri için spor aktiviteleri yapmaları için kurslarımızı açtık. Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından açılan Kur’an kurslarında dini eğitim ve güzel ahlak kursları veriliyor.

Aynı zamanda çocuklarımızın bu enerjilerini daha iyi kullanmaları için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından açılan kurslarda spor yapma fırsatı bulacaklar. Spor kurslarına gelemeyen öğrencilerimiz için de Camilerimize voleybol ve futbol topu dağıtıyoruz. Çocuklarımız hem dini eğitim alacak, hem kurs aralarında spor yapacak, kitap okuyacaklar.”

Kodlama : SadeMedia Interactive