ManşetBurdur Ülkü Ocağı’ndan Kerkük Türklerine yardım

3 sene ago

Ülkü Ocakları Burdur Şubesi, zor durumda olan soydaşlarımız Kerkük Türkleri için yardım kampanyası düzenledi. Burdur’dan toplanan yardım malzemeleri, önceki gün yerine ulaştırılmak üzere ilimizden yola çıktı. Kuru gıda, bebek kıyafetleri, bebek maması, bebek bezi, giyecek, ayakkabı ve temizlik ürünlerinden oluşan yardımlar Kerkük Türkmenlerine gönderildi.

Bilindiği gibi son yıllarda; adeta kan gölüne dönen Orta Doğu coğrafyasında özellikle Irak ve Suriye’de Türkmenler zor durumda… Türkmenler baskı altına alınıyor, göçe zorlanıyor, demografik yapı değiştirilmek isteniyor.

Burdur Ülkü Ocakları İl Başkanı Ayhan Mete; “Türkmen kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermek için Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyefendinin talimatları doğrultusunda Türkiye genelinde başlatılan Türkmen soydaşlarımıza yardım kampanyası sona gelmiş ve Burdur Ülkü Ocakları olarak olarak, kuru gıda, bebek kıyafetleri, bebek maması, bebek bezi, giyecek, çocuk ayakkabıları, bayan ayakkabıları, temizlik ürünleri olarak topladığımız yardımlar bugün yola çıkıyor” dedi.

MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ile basın açıklamasına devam eden Ülkü Ocakları Burdur Şubesi Başkanı Ayhan Mete, kuru gıda, bebek kıyafetleri, bebek maması, bebek bezi, giyecek, ayakkabı ve temizlik ürünlerinden oluşan yardımların Antalya toplama merkezine gönderdiklerini buradan Isparta ve Antalya’da toplanan yardımlarla birlikte Kerkük’e gönderileceğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive