GündemManşetBURDUR TURiZMİNİ GELİŞTİRME HEDEFİ

2 sene ago

Bilindiği gibi; Burdur’un turizm potansiyelini artırmak, ilimizdeki güzellikleri turizme kazandırmak hep dile getirilir. İşte; bu hedefin farkında olan sıkça dile getiren isimlerden biri de, Burdur’u yakından bilen, ilimizi en çok ziyaret eden Bakan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu.

Bakan Eroğlu Burdur gezilerinde, yaptığı açıklamalarda, doğa turizmi faaliyetlerini öne çıkararak, Burdur’da turizmi geliştireceklerine vurgu yapıyor. “Antalya’ya gelen turistlerin en azından yüzde 10-15’ini Burdur’a taşımamız lazım. Antalya’ya yılda yaklaşık 10 milyon turist geliyor. İşte bu turistlerin bir buçuk iki milyonunu Burdur’a çekmemiz gerek. Bu noktada Doğa Koruma ve Milli parklar 6. Bölge Müdürlüğüne büyük görevler düşüyor” diyen Bakan Eroğlu, milli parkların tanıtımını yaparak turistlerin Burdur’a gelmesini sağlayacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz Pazar günü ilimizdeki 13 tesisin temel atma töreni ve AK Parti Merkez İlçe Kongresi için geldiği Burdur’da Valilik ziyaretinde Valilik Toplantı Salonunda düzenlediği basın toplantısında Bakan Eroğlu, Burdur’da turizmi geliştirme büyütme hedefine ayrı bir paragraf açtı.

Burdur’un turizmine katkı sağlamak amacıyla tabiat parkalarına 1,5 milyon turisti çekmeyi hedeflediklerini, Burdur turizmine destek vereceklerini ifade eden Bakan Eroğlu, milli parkların tanıtımının yapılarak turistlerin Burdur’a gelmesini sağlayacaklarını dile getirdi.

Bakan Eroğlu, “İnsuyu ile ilgili Doğa Koruma ve Milli Parklara bunu ele alın dedik, bütün dünyaya tanıtalım, Antalya’ya gelen turistlerin bir kısmını buraya taşıyalım diye bir karar aldık. Antalya’ya gelen turistlerin en azından yüzde 10-15’ini buraya tanıtım yaparak taşımamız lazım. Burdur’a gel, burada da dur diye Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca olarak internet, posta aracılığıyla bütün dünyaya tanıtacağız.

Biz burada Antalya’ya gelen turistler için bir hedef koyalım, yaklaşık 10 milyon turistin yüzde 15’ini çağırsak, 1,5 milyon turist, şimdilik 1,5 milyon turist hedefi koyalım” diyen Bakan Eroğlu, “Biz de her türlü desteği vereceğiz. Hatta gerekirse ben de turistlerin geldiği yerde bir gün toplantı yaparım, turistleri gezdireceğiz, göstereceğiz. Yabancı basın mensuplarını davet edelim. Bunun için Tabiat Turizmi Master Planı hazırlamıştık, eylem planı var. Buna tabii İnsuyu Mağarası’nı da ekleyeceğiz. Salda Gölü var, onunla ilgili de çalışıyoruz” açıklamasında bulundu.

Kodlama : SadeMedia Interactive