Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Burdur Şubesi’nden 5 amatör telsiz operatörü yangın bölgesinde herhangi bir iletişim sorunu çıkmasına karşın bölgeye giderek yerini aldı.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Burdur Şubesi Başkanı İzzet Nedim Salman, Bucak’ta çıkan orman yangının ilk gününden itibaren Başkan Yardımcısı Özgür Bulut ile birlikte 5 kişilik ekibi araçları ile birlikte yangın bölgesine sevk etti. Yangın bölgesinde haberleşmenin kesilmemesi için mobil aktarım sistemini aktif hale getirerek olası bir haberleşme kesintisinin önüne geçtiler. Trac ekibi, sahadaki ve kriz merkezindeki ekiplerin arasında köprü vazifesi yapmak için hazır halde beklemeye devam ediyor.

Sahada bulunan Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Burdur Şubesi Başkan yardımcısı Özgür Bulut, “Trac Burdur Şubesi olarak yangının ilk başladığı andan itibaren biz sahada yerimizi aldık. Alan dağlık ve engebeli olduğu için iletişimde heran bir aksama olabilir düşüncesi ile haberleşmenin kesilmemesi adına mobil aracımızı uygun noktaya konumlandırarak sahadaki ekiplerin kesintisiz şekilde kriz merkezi ile iletişim kurmasını sağladık. Devletimiz ve milletimiz için haberleşmenin önemi büyük bizde amatör telsiz operatörleri olarak güçlü bir altyapı ve Burdur bölgesinde tamamen gönüllülerden oluşan bir ekiple bu görevi yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.