KültürManşetBURDUR, STAR TV’DE

5 sene ago

Ülkemizin en çok izlenen TV kanallarından biri olan Star TV’de yayınlanan, Ezgi Sertel’in sunuculuğunu üstlendiği ‘Lezzet Haritası’ programı Burdur’da çekildi.

Lezzet haritasının sofrasını ise, Burdur’un girişimci kadınları hazırladı. Burdur Girişimci Kadınlar Derneği, Burdur’un yöresel lezzetlerini Star TV ekranına taşıyor. Star TV’de haftaiçi   hergün ekranlara gelen, sempatik sunucu Ezgi Sertel’in sunumuyla izleyiciye ulaşan ‘Lezzet Haritası’ programının çekimleri Burdur’da yapıldı. Burdur Girişimci Kadınlar Derneği atölyesinin bahçesinde gerçekleşen çekimlerde, Burdur’un becerikli kadınları izleyiciler için sarma aşı pişirdi. Bunun yanı sıra, Girişimci Kadınlar Derneği Başkanı Vesile Cankara, Burdur’un tanıtımı için hazırlanan ve Türkiye’deki bütün illerdeki Müzelerde satışı planlanan yöresel bez bebeklerin tanıtımını da yaptı. Efe ve Kezban yenge bebeklerinin yapımını anlatan girişimci kadınlar, yöremize ait ‘Kezban Yenge’, ‘Denizin Dibinde Hatçem’ isimli türkülerin hikayelerini de izleyicilere aktardı.

Ekip, program sonunda Burdur’un yöresel yemeklerini afiyetle yedi. Program ekibi, ilimizin tanıtımı için Burdur Gölü’nde de çekim yaptı.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive