EkonomiManşetBurdur SGK’da GSS kuyruğu

5 sene ago

Burdur Sosyal Güvenlik Kurumu’nda, birkaç gündür yoğunluk yaşanıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın, genel sağlık sigortası kapsamındaki vatandaşların 30 Eylül tarihine kadar gelir testi yaptırarak, bulundukları il’deki SGK’ya teslim etmeleri gerektiğini duyurmasıyla, bayramdan sonra Burdur SGK’da, gelir testini teslim etmek isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

SON GÜN 30 EYLÜL

Genel Sağlık Sigortası kapsamında gelir testi yapılması ile ilgili başvuru için son gün  30 Eylül 2015 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, Genel Sağlık Sigortası tescili yapılması gerekiyor. Gelir testine başvurmayan kişilerin de bugün mesai bitimine kadar, ikametlerinin bulunduğu yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurmaları gerekiyor.

GELİR TESTİNİN ARDINDAN SGK’YA BAŞVURU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yaptığı açıklamanın ardından, Burdur’da da vatandaşlar, gelir testi kuyruğuna girdi. İlk olarak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan gelir testi yaptıran vatandaşlar, gelir testlerini Burdur SGK’ya teslim etmek için sıraya girdi.

SGK’DA SON TESLİM GÜNÜ İSE 30 EKİM

SGK İl Müdürü Bayram Balaban, vatandaşları 30 Eylül öncesi biran önce gelir testlerini yaptırmaları için uyardı. Vatandaşların, SGK’ya gelmeden önce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na giderek, gelir testi yaptırmaları gerektiğini hatırlatan Balaban, 30 Eylül tarihine kadar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan gelir testi yaptırabileceklerini, gelir testi yaptıranların da 30 Ekim Cuma gününe kadar gelir testlerini SGK’ya teslim edebileceklerini açıkladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive