ManşetBurdur Şevval Ekmek’te ‘Askıda Ekmek’ kampanyası

1 sene ago

Geleneğimizde, kültürümüzde de hep var olan, yoksula yardımının en güzel örneklerinden ekmek desteği, günümüzde ‘askıda ekmek’ kampanyalarıyla yaşatılıyor.

Geçtiğimiz günlerde ekmeğe yapılan son zammın ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sosyal medya hesaplarından yaptığı çağrılar ile yeniden gündeme gelen askıda ekmek kampanyaları Burdur’da da düzenleniyor.

Şehrimizde Şevval Ekmek Fabrikası’nda başlayan askıda ekmek kampanyası kapsamında Burdur halkı günde yaklaşık 100 ekmeği askıda bırakıyor. 20 ekmek de işletme sahibi İlkay Öğütçü bırakarak günlük 120 ekmek, ekonomik durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor.

Şevval Ekmek İşletmecisi İlkay Öğütçü “Askıda ekmek kampanyası geçtiğimiz haftalarda Burdur Ülkü Ocakları Başkanı Ayhan Mete ve yönetiminden bize gelen bir teklifle başladı. Biz zaten Şevval Ekmek Fabrikası olarak günde 20-30 ekmeği ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorduk. Bu teklife sıcak bakarak hemen kabul ettik. Çünkü bu sayede daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilecektik. Askıda ekmek kampanyamızı başlattığımızdan bu tarafa ilgi çok büyük. Hayırsever vatandaşlarımız tarafından günde en az 100 ekmek askıya bırakılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızda her gün buraya gelerek ihtiyaçları kadar ekmeği ücretsiz alıp gidiyor. Gerçekten uygulama çok güzel ve uygulamaya katılan gönlü güzel insanlarda çok fazla. Allah herkesin yaptığı ekmek hayrını kabul etsin” diye konuştu.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive