EkonomiManşetBurdur Şeker Fabrikası’nın satışına ÖYK’dan onay

2 sene ago

Şubat ayından beri ülke ve Burdur gündeminde olan Şeker Fabrikalarının satışlarında özelleştirme süreci işlemeye devam ediyor. 21 Şubat’ta satışa çıkarılan, ihaleleri yapılan 14 Şeker Fabrikasında ihale sonuçları açıklanıyor. Burdur Şeker Fabrikası’nın satışı da Özelleştirme Yüksek Kurulunca (ÖYK) onaylandı.

Özelleştirme Yüksek Kurulu, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye (Türkşeker) ait Elbistan, Alpullu, Burdur ve Muş Şeker Fabrikalarının satışına onay verdi. ÖYK’nin konuya ilişkin kararları  Resmi Gazete’de yayımlandı. Böylece 25 Nisan 2018’de satış ihalesi gerçekleştirilen Burdur Şeker Fabrikası için 487 milyon lira bedelle en yüksek teklifi sunan Erser Grup Tarım Ürünleri San. ve Tic. AŞ ile Sterk Plast Ltd. Ortak Girişim Grubu’na satılmasına onay verildi.

Buna göre, Türkşeker’e ait Elbistan Şeker Fabrikasının 297 milyon lira bedelle en yüksek teklifi veren Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Turizm Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ’ye satışı onaylandı. Alpullu Şeker Fabrikasının 150 milyon lira bedelle en yüksek teklifte bulunan Binbirgıda Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye, Burdur Şeker Fabrikasının ise 487 milyon lira bedelle en yüksek teklifi sunan Erser Grup Tarım Ürünleri San. ve Tic. AŞ ile Sterk Plast Ltd. Ortak Girişim Grubu’na satılmasına onay verildi. ÖYK tarafından Muş Şeker Fabrikasının da 230 milyon 200 bin lira bedelle en yüksek teklifi veren MBD İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ ile Öz Er-Ka İnşaat Turizm Elektrik Taahhüt Ticaret ve Sanayi AŞ Ortak Girişim Grubu’na satılması onaylandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive