EkonomiGündemManşetBURDUR ŞEKER FABRİKASI BUGÜN SATILIYOR

2 sene ago

Şubat ayından bu yana üç aydır ülke ve Burdur gündeminde olan Şeker Fabrikalarının özelleştirilme süreci işlemeye devam ediyor.

Her ne kadar geçtiğimiz haftadan bu yana erken seçim kararı, siyaset dünyasındaki gelişmeler nedeniyle biraz gündemin gerisine düşse de, bugün Burdur Şeker Fabrikası için çok önemli, tarihi bir günü…

Bundan 64 yıl önce 1954 yılında Demokrat Parti iktidarı döneminde yatırımına karar verilerek Burdur’da inşasına başlanan 1955 yılında da hizmete giren ilimizin en büyük sanayi tesisi, kamunun işlettiği Burdur Şeker Fabrikası’nın satış ihalesi bugün yapılacak.

20 Şubat 2018 tarihinde satışa çıkarılma kararı alınan 14 Şeker Fabrikası’ndan biri olan, Özelleştirme İdaresi’nce 21 Şubat’ta satış ihalesi yayımlanan, geçtiğimiz günlerde 18 Nisan 2018 tarihinde de tekliflerin alındığı Burdur Şeker Fabrikası için bugün teklif mektupları düzenlenen açık artırma usülü ihalede görüşülecek.

8 teklif yarışacak

Bugün Ankara’da Özelleştirme Daire Başkanlığı’nda yapılacak ihalede Burdur Şeker Fabrikası için verilen 8 teklifin sonuçlandırılması bekleniyor. Burdur’daki ortak girişim grubunun verdiği teklifin yanı sıra, Isparta Belediyesi’ne ait BELMAŞ’ın ve diğer özel sektör firmalarının teklifleri ihalede yarışacak.

Burdur ortak girişim grubu

İlimizdeki iş adamları, bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu ortak girişi grubu, konsorsiyumda şu ortaklar bulunuyor: “Burdur Isparta Pancar Ekicileri Kooperatifi, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, BİMTAŞ, Burdur Güçbirliği, Aytaş Akın Mermer, KOFS Makine ve Orman Ürünleri, Varollar, Metro Mühendislik, Marge Maden, Hüseyin Mudul ve Abdurrahman Şener.”

Kodlama : SadeMedia Interactive