ManşetSporBurdur şehir merkezinde hizmete giren, Yüzme Havuzunda ilk yarışma heyecanı

1 sene ago

Burdur’da yapımı tamamlanan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu geçtiğimiz Perşembe günü düzenlenen Okullararası Yüzme Müsabakaları ile resmen hizmete girmiş oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan 6 kulvarlı, 600 seyirci kapasiteli ulusal ve uluslararsı müsabakaların yapılabileceği standartlardaki Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda ilk resmi müsabakalar yapıldı.

Okullararası yüzme müsabakalarında yüzücüler Minikler, Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde serbest, sırt üstü, kelebek ve kurbağalama stillerinde yarıştı.

Yarışmada dereceye girenlere ödülleri Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, MAKÜ Sağlık Kültür Sağlık Daire Başkanı Mehmet Şimşek, Antrenörler ve hakemler tarafından verildi.

Düzenlenen yarışmalarla havuzun resmen hizmete girdiğini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya; “bundan sonraki süreçte Bakanlığımızın yüzme bilmeyen projesi kapsamında öğrencilerimiz sabah ve öğleden sonra olmak üzere burada yüzemye devam edecekler. Yüzme havuzumuz 25 metre 6 kulvarlı ve 2 metre derinliğinde ayrıca çocuklar için 60 cm, 90 cm ve 120 cm’lik derinliklere sahip olan havuzlar da mevcut. Havuzumuda bu- günden itibaren resmi müsabakalar başladı. Türkiye finalleri, grup müsabakaları yapılabilecek kapasitede bir havuzumuz Burdurumuza hayırlı olsun” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive