GündemManşetBURDUR, ŞEHİDİNİ UĞURLADI

4 sene ago

İzmir Foça’da Askerlik görevini yaptığı TCG Ertuğrul Fırkateyninde çıkan yangında dumandan etkilenerek yaşamını yitiren Deniz Topçu Er Hüseyin Karaca’nın cenazesi memleketi Burdur merkeze bağlı Büğdüz Köyü’nde 21 Şubat 2017 Salı günü düzenlenen törenle toprağa verildi.

Annenin yürek burkan feryadı

Karaca’nın cenazesi dün sabah İzmir’den ailesinin de bulunduğu uçakla Süleyman Demirel Havalimanına getirildi. Askerler tarafından uçaktan alınan Türk Bayrağına sarılı tabut cenaze aracına alındığı sırada şehidin annesi Şerife Karaca “hakkımı sana helal ettim anam, ‘Ana ben şehit olacağım, içime öyle doğuyor’ dedin şehit oldun. Gülerek gönderdim, ağlayarak karşılıyorum anam” diye feryat etti. Şehidin naaşı havalimanından Büğdüz köyüne götürüldü. Bur-dur, görev şehidini Büğdüz köyünde son yolculuğuna uğurladı.

Büğdüz köyünde düzenlenen cenaze törenine; Vali Şerif Yılmaz, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Foça Garnizon Komutanı ve Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, Gemi Komutanı Deniz Binbaşı Rıfkı Bülbüller, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Daire Amirleri, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Askeri Erkan ve çok sayıda Burdur halkı katıldı.

Şehit Hüseyin Karaca’nın biyografisinin okunmasının ardından konuşan Tankçı Binbaşı Özgür Baykara “Kahraman şehidimiz milletimiz ve vatanımız için verilen görevi layıkıyla yapmanın gurur ile bugün aramızdan ayrılıyor. Ancak şehit Hüseyin kardeşimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz daima Türk milletinin kalbinde yaşayacak, hatıraları ve ruhları her an bizimle beraber olacaktır. Aziz kardeşimizin saygıdeğer yakınları ve kıymetli Burdurlular. Başınız Sağ olsun. Acınız büyüktür. Acınız hepimizin acısıdır. Asil ve tertemiz duygularla yetiştirdiğiniz vatan hizmetini yapan Mehmetçiğimiz, Mehmetçik olmanın kutsallığını ve asaletini aşıladığınız evladınız artık tüm Türk milletinin evladı olmuştur. Son olarak ta merhum şehidimize seslenmek istiyorum. Şu anda değerli ailen, yakınların, silah arkadaşların, Burdurlular ve bütün millet sana güle güle demeye geldiler. Kardeşim sen rahat uyu. Ruhun şad olsun” dedi.

İl Müftüsü Hıdır Bayrak Şehidin cenaze namazını kıldırarak cemaatten şehit için helallik istedi. Cenaze namazının ardından Şehit Hüseyin Karaca tören mangasının omuzlarında defnedilmek üzere Büğdüz mezarlığına götürüldü.Şehidin cenazesinde gözyaşları sel oldu. Anne Şerife Karaca, ” şehit olacağım diye gittin, şehit oldun geldin, ben bu acıya nasıl dayanırım, seni güle güle göndermiştim, ağlayarak getiriyorum sarı kuzum” derken baba Osman ve erkek kardeşi Süleyman Karaca da gözyaşı döktüler…

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive