GündemManşetBurdur Salı Pazarı’nda etkin denetim (Vali Şıldak Salı Pazarı’nda)

5 ay ago

KOVİD-19 bulaşıcı hastalığı, salgın tehdidinde, bilindiği gibi; en riskli, dikkat edilmesi gereken yerlerden biri de pazar yerleri… Pazar yerlerinde iki aylık süreçte Türkiye’de ve Burdur’da yeni uygulamalar, tedbirler hayata geçirildi. “Kontrollü sosyal hayat – yeni normal” olarak adlandırılan kısıtlamaların kademeli olarak gevşetildiği yeni dönemde, pazar yerlerine yönelik hassasiyet, tedbirler devam ediyor. Burdur şehir merkezinin meşhur Salı Pazarı, Aşağı Pazar’daki Halk Pazarı’nda koronavirüs’e karşı önlemler başarıyla tatbik ediliyor…

Pazar yerleri ile ilgili tedbirleri de yakından takip eden Vali Hasan Şıldak, 12 Mayıs 2020 Salı günü sahaya inerek Burdur merkez Salı Pazarı’nı gezdi, yetkililerden bilgi aldı, uygulanan tedbirleri yerinde inceledi.

Ziyareti sırasında koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerini sürdüren Semt Pazarı Denetim Komisyonunda görev alan  personelle de bir araya gelen Vali Şıldak, başta pazar alanına giriş olmak üzere, sosyal mesafe gözetilerek kurulan pazar alanındaki yerleşimle ilgili komisyon üyelerinden bilgi aldı.

İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik’in, Vali Şıldak’a eşlik ettiği, Salı Pazarı turunda, Vali Şıldak pazar içerisinde  tezgâhları gezerek esnaflara ‘hayırlı işler’ diledi,   pazara gelen vatandaşlarla sohbet etti.

Alınan tedbirlere büyük ölçüde uyulduğunu görmekten mutluluk duyduğunu belirten Vali Şıldak, denetimlerin büyük bir hassasiyet içerisinde sürdürülmesi talimatını verdi.

Vali Şıldak sohbet ettiği pazar esnafı ve vatandaşlara da ‘sosyal mesafe ve maske’ başta olmak üzere kurallara titizlikle uymalarını istedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive