Genel Sağlık-İş Genel Merkez Yönetimi Burdur’da ziyaretlerde bulundu.

Burdur etkinliğine Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Genel Sağlık İş Genel Başkanı Derya Uğur, Genel Sekreter Gazi Çeliker,
İzmir Şube Sekreteri Tarık Doğan, Burdur Aile Hekimleri Derneği Başkanı Osman Gençer ve Burdur Eğitim İş Şube Başkanı Erkan Putgül de katıldı.

Burdur Kurucu Şube Başkanı Dr. Egemen Gökbolat’ın  davetiyle gelen genel başkanlık düzeyindeki ekip önce hekimlerle tanıştı ve sıkıntılarını dinledi. Sendikanın özellikle sağlık mevzuatına hakim yetkin  avukatlar yoluyla  hukuksal anlamda her türlü desteği üyelerine ücretsiz sağladığı paylaşıldı ve kazandığı davalar ile ilgili bilgiler verilirken ekonomik sıkıntılar, özlük hakları, malpraktis yasaları gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu.  

“ÖRGÜTLÜ OLURSAK KAZANIRIZ”

Dr. Egemen Gökbolat yaptığı konuşmada, üst kimliklerin, günlük kazanımların bir kenara bırakılması gerektiğini ve hekimlik alt kimliğinde bir araya gelinmesini, ancak bu sayede çeşitli kazanımlar elde edileceğinin altını çizdi.

“EĞİTİM İŞ DESTEĞİ”

Eğitim-İş Burdur Şube Başkanı Erkan Putgül de,  örgütlü mücadele bağlamında fikirlerini söyledi. Hekimlerin de öğretmenler gibi ortak çatı altında buluşması ve bir araya gelerek çok daha güçlü olmaları gerektiğinin önemini anlattı.

“UĞRAMADIK SAĞLIKCI KALMADI”

Daha sonra Dr. Egemen Gökbolat ve Dr. Ulaş Sağlam ile servisleri, ameliyathaneyi ve laboratuvarı ziyaret eden sendika yönetimi buralarda da temaslarda bulundu ve artık Burdur’da da yapılandıklarını anlatarak destek istedi.

Hastaneden sonra Halk Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezleri de ziyaret edilerek çeşitli temaslar kuruldu.