Saadet Partisi (SP) Burdur İl Teşkilatı 7. Olağan Kongresi yapıldı.

Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığı, 7. Olağan Kongresi geçtiğimiz Pazar günü yapıldı. Tek liste halinde gidilen kongrede mevcut Başkan Musa Sayar güven tazeleyerek yeniden Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığına seçildi.

Burdur Öğretmenevi Düğün Salonu’nda yapılan kongreye, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Saadet Partisi önceki dönem Burdur İl Başkanı Süleyman Arslan, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Burdur İl Başkanlığı yöneticileri ve İl Gençlik Kolları Başkanı Özgür Özmen, Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Musa Sayar, yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve partililer katıldı.

Kongrede konuşan Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Musa Sayar; ” Saadet Parti’mizin 7. Olağan Kongresini icara etmek üzere biraraya geldik. Rabbim kongremizi hayırlara vesile eylesin. Böyle bir pandemi ortamında, pandemi kurallarını dikkate alarak yapmış olduğumuz çalışmalardan sonra mütevazi bir kongre tertib ettik. Konuşmamın başında önemli bir vecibeyi yerine getirmek isterim. Teşkilatımızın en çok ihtiyaç duyduğu dönemlerde kendisine tevdi edilen görevi hakkıyla yerine getirdiğine inandığım başta Süleyman Arslan Başkanımıza ve değerli çalışma arkadaşlarına şahsım ve sizler adına şükranlarımı sunarım. Teşkilatımızın çeşitli kademelerinde görev yaptıktan sonra görev istenmez verilir düsturuyla tevdi edilen Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığını, Genel Merkezimizin görevlendirilmesiyle bu zamana kadar yürütmeye çalıştık. Bundan sonra siz değerli delegelerimizin teveccühü ile görev tekrar tevdi edilğidiği takdirde yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya ideali çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Üzülerek ifade edeyimki kutuplaşmanın, hukuk tanımamazlığın, atamalarda liyakatsizliğin, üretime dönük olmayan borca dayalı bir ekonominin, işsizlik ve gelir dağılımındaki adaletsizliğin, israf, rüşvet ve yolsuzluğun, ahlaki ve manevi çöküşün ve kültürel yozlaşmanın hat safyahaya ulaştığı bu dönemde omuzlarımıza yüklenen bu görevin ne kadar önem arz ettiğinin ve bu buhrandan çıkmak için Saadet Partimizin ilkelerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunun farkındayız, bilincindeyiz. Bu sıkıntılı dönemden kurtuluşumuzun ancak Saadet Partimizin tecrübeli ve deneyimli kadrolarıyla gerçekleşeceğine inanıyoruz. Burdur Saadet Partisi olarak bize düşen Genel Merkezimizin öncülüğünde planlı ve programlı bir şekilde yılmadan, usanmadan, bir ibadet aşkıyla çalışmalarımızı neticelendirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken kongremize katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür eder, kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allahtan niyaz ederim.” ifadelerini kullandı.

Kongre siyasi konuşmalar ve oy kullanma işlemlerinin ardından sona erdi. Saadet Partisi Burdur İl Başkanlığına Musa Sayar yeniden seçildi.

-Muhammet Fatih Başcı