GenelBURDUR POLİSİ ALARMDA!

5 sene ago

Suruç’ta 32 kişinin ölümü ile sonuçlanan terör saldırısı sonrası, 81 il’in Emniyet Müdürlükleri alarma geçti. Emniyet personelinin izinleri iptal edilirken, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü’nde de izne çıkan tüm personel geri çağrıldı.

EMNİYET TAM KADRO GÖREV BAŞINDA

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamanın ardından, diğer illerde olduğu gibi Burdur Polisi de alarma geçti. Burdur’da izne çıkan emniyet personelinin tamamı, izinlerini yarıda keserek görev başına döndü.

‘GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİ DE KORUYORUZ’

Suruç tedbirlerini anlatan Burdur İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, ‘daha hassas ve dikkatliyiz’ dedi. Günlük, rutin alınan tedbirlerin yanı sıra, ekstra dikkat ve hassasiyet gerektiren konuların üzerinde durduklarını aktaran Özüdoğru, vatandaşların yanı sıra güvenlik güçlerinin korunması için de tedbirler aldıklarını dile getirdi.

ÇAĞRILMAKSIZIN GÖREVE BAŞLADILAR

Patlamanın hemen ardından, izinlerin iptal edileceğini beklediklerini, bu nedenle hazır bulunduklarını söyleyen İl Emniyet Müdürü Özüdoğru, Emniyet personelinin bu tür konularda özenli ve hassas davrandığını, geri çağrılmaya gerek kalmaksızın, kendi istekleriyle göreve geri döndüklerini belirtti.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLERİİLE TOPLANTI

İl Emniyet Müdürü Özüdoğru’nun Perşembe  günü  öğleden sonra da ilçe emniyet müdürleri ve şube müdürleri ile toplantı düzenleyerek, alınacak tedbirleri görüştüğü öğrenildi.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive