EğitimManşetBurdur Özel Eğitim Okulu’nda; ÖZEL ÇOCUKLAR İÇİN ‘BİLGE SINIFI’

12 ay ago

VAROLLAR GRUP’TAN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Özel çocukların daha iyi ortamda eğitim almalarını sağlayacak, fiziki ortamlarını iyileştirmeye dönük çalışmalar, Burdur’da devlet ve hayırsever, yardımsever iş adamlarının katkıları ile devam ediyor.

Şehrimizdeki Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokulu’nda örnek bir çalışma hayata geçirildi. Burdur’un önde gelen özel sektör kuruluşlarından, hızla büyüyen firması VAROLLAR Grup, sosyal sorumluluk projelerinin içersinde de yer alıyor.

Burdur Özel Eğitim İlkokul ve Ortaokulu bünyesinde VAROLLAR A.Ş yönetim kurulu başkanı Baki Varol’un katkılarıyla yaptırılan ‘bilge sınıf’ öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Varol ailesinin maddi katkılarıyla yaptırılan ‘bilge sınıf’ için önceki gün açılış programı düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Varollar Grup adına Baki Varol’un kızı Tuğba Varol, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Orhan Akın, Okul Aile Birliği Başkanı Eylem Selcan Tuncel, öğretmenler ve davetlilerin katıldığı etkinlikte, Burdur Özel Eğitim İlkokulu ve Ortaokul öğrencileri gösteriler yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram ve davetliler, bilge sınıfını gezerek öğretmenlerden sınıf hakkında bilgi aldılar.

BİLGE SINIF -Future Classroom Lab (FCL)

Modüler sınıf olarak hazırlanan bilge sınıfında öğrenciler üzerinde daha etkin bir ortam oluşturulması sağlanmak için yapılmış olup, eski sıkıcı işlevselliği kaybetmiş sınıf ortamını ortadan kaldırmak hedeflendi. Sınıfta Modüler küçük masalar, katlanabilir duvar masaları, zeka oyunları, bilişim ve teknoloji aletleri olan bilgisayar, laptop, 3D yazıcı, akıllı tahta, müzik aletleri bulunmakta…

Öğrenciler hem üretim, hem etkileşim alanı oluşturup hem de iş birliği alanı oluşturuyor. Böylece daha farklı faaliyetler gerçekleştirip öğrenebilecekler. Ayrıca fiziksel engelli öğrenciler için de özel masa yapılarak, bilgisayar kullanması sağlanacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive