GündemManşetBurdur Milletvekili Reşat Petek, FETÖ yapılanmasını kitaplaştırdı: “YARIM YÜZYILLIK İHANET!”

3 sene ago

Burdur Gazeteciler Cemiyeti, önceki gün kültürel bir etkinliğe imza attı. AK Parti Burdur Milletvekili, 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile Fetullahçı Terör Örgütünün Lideri Fetullah Gülen’in tüm yönleriyle anlatıldığı ‘İhanet ve Direniş’ adlı kitabını Burdur Gazeteciler Cemiyetin’de tanıttı.

Geçtiğimiz Perşembe günü Cemiyet bürosunda gerçekleşen şehrimizdeki basın mensuplarının katıldığı organizasyonda konuşan Petek, analitik bir yaklaşımla, geçmişi 40-50 yıla dayanan FETÖ yapılanmasını ele almaya çalıştığını söyledi.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel açış konuşmasında; kitabın, kitap okumanın önemine değinerek, “maalesef okumuyoruz. Bundan 40 yıl önce de Türkiye’de tüm gazetelerin toplam tirajı üç buçuk-dört milyon arasındaydı. Türkiye’de o günlerden bu yana pek çok şey değişti. Ne yazıkki nüfus artışına rağmen 80 milyonluk Türkiye’de yaygın basının bugünkü tjrajiı da yine üç buçuk-dört milyon arasında. Bu durum çok üzücü bir durum…. Sayın Petek 15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında bir kitap yazarak kalıcı bir eser bıraktı, 15 Temmuz’la ilgili pek çok soru işareti var, bu noktaların aydınlanmasına kitabıyla katkı koyuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Petek de konuşmasının başında okumanın önemine vurgu yaparak, hukukçu kimliğiyle, emekli bir Başsavcı olarak doğru bilginin ne kadar önemli olduğunu bildiğini belirterek, “günümüzde bilgi hele de doğru bilgi eksikliğinden dolayı büyük sıkıntılar yaşanıyor. Halbuki okusak, pek çok tartıştığımız konu daha bir netliğe kavuşur” ifadelerini kullandı.

Petek, Burdur Gazeteciler Cemiyetinde düzenlediği sohbet toplantısında TBMM’de 15 Temmuz Araştırma Komisyonu raporunu tamamladıklarını ve raporun Meclis tarafından basılıp dağıtımının yapılacağını söyledi. Petek kendisinin özel edindiği ve derlediği bilgileri de kitaplaştırmak istediğini kaydetti. Petek; “Komisyon dışında benim özel çalışmalarım oldu. Benim özel edindiğim, derlediğim bilgileri kitaplaştırmak istedim ve ortaya 300 sayfalık bir kitap çıktı” dedi.

Petek Ekim ayı içerisinde konuyla ilgili ikinci bir kitap daha yayınlayacağını açıkladı.

‘İhanet ve Direniş’ kitabında FETÖ’nün tarihi sürecine değindiğini anlatan Petek; “kitapta Fetullah Gülen’in yapılanışı, FETÖ’nün örgütlenmesi, devlete sızması, yıllarca nasıl çalışmış, kendisini nasıl gizlemiş, uluslararası bağlantıları üzerinde araştırma yaptık. Burası önemli, maksadımız roman gibi geçmişte nasıl yaşadığını ortaya koymak değil. Güne ışık tutup, yarınlarda alınacak önlemler bakımından da faydalanılması gerekir. Kitabın son bölümünde 15 Temmuz sonrası da yer alıyor” bilgisini paylaştı. Petek FETÖ’nün yarım asırlık bir örgüt olduğunu belirterek “tamamen delil ve belgelere dayanarak ulaştığımız bir gerçek var ortada. Yarım asırlık bir örgütten bahsediyoruz ve bu örgütün Türkiye’de aldatmadığı, kandırmadığı kalmamış, Devlete sızmış. Bu kitapta bunları iyiden iyiye izah ettik. Konuya yabancı olan birisi bile bu kitabı okuduğunda kimmiş bu ihanet eden, nasıl kurulmuşun cevabını bulabiliyor” diye konuştu.

Petek, “Fetulhah Gülen’in yalanlarını da belgeleriyle, delilleriyle ortaya koyduk. Gülen’in yalancı ve nasıl bir sahtekar olduğunu kitabımızda anlattık. Küçük yaşlardan beri dış güçler tarafından takip edilmiş ve kendilerine hizmet edebilecek bir kişi olduğu anlaşılınca karanlık eller tarafından ülkemizin başına bela edilmiştir. Dış güçlere hizmet eden bu hain belki de yarım yüzyıldır bu ülkede gizli bir yapılanma içinde idi. ilkokul mezunu bile olmayan bu haine sınavlarına bile girmediği bir diploma verilmiş ve bu diploma sayesinde yükseltilmiştir. Terör örgütü lideri Fetullah Gülen işte böyle yalancı, böyle sahtekar bir kişiliktir. Kitabımızda tüm bu detayları belgeleriyle yazdık” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive